Як виростити гібіскус.

Гібіскус - надзвичайно красива рослина. Насіння, плоди і листя застосовують як лікарські засоби. З насіння гибискуса отримують чорну фарбу для волосся. Шматочки сухих плодів гібіскуса надходять у продаж як чай «Каркаде», «Мальвові» чай і чай «Суданська троянда». У нас найбільш відомо кімнатна рослина гібіскус (китайська троянда або китайський розан).
Інструкція
1
Цвітіння гибискуса в основному відбувається з весни аж до самої осені. Світло для вирощування даного виду рослини необхідний яскравий, розсіяний. У період осіннього та зимового сезону допускається освітлення сонячними променями. У весняний та літній період бажано освітлення без прямих сонячних променів.
2
Температурний режим для гібіскуса необхідний помірний. У весняний та літній період оптимальна температура повітря - 18-22 градуси. В осінній та зимовий період - 14-16 градусів. Якщо температура менше 10 градусів, гібіскус може скидати листя і навіть загинути.
3
У період цвітіння поливайте гібіскус дуже рясно, по мірі висихання верхнього шару землі. В осінній та зимовий період полив помірний, через два - три дні після висихання верхнього шару землі. При вмісті рослини в зимовий період, при температурі нижче 14 градусів, грунт містять помірно вологої. При поливі не можна допускати перезволоження або, навпаки, пересихання грунту.
4
Вологість повітря не відіграє суттєвої ролі, проте бажано обприскувати рослини, особливо під час цвітіння. Це процедура є також профілактикою проти павутинного кліща.
5
Підживлення. У весняний та літній період проводите регулярні підгодівлі 1 раз на місяць азотсодержащими мінеральними добривами, вони стимулюють тривале цвітіння. Взимку вносите тільки фосфор-калійний субстрат, в половинній дозі, 1 раз на місяць, або, при майже сухому змісті в прохолодних умовах, що не удобрюйте взагалі.
6
Період спокою гібіскуса настає приблизно з листопада по лютий, при оптимальній температурі 12-15 градусів. Подбайте про хороше освітлення і помірному, але регулярного поливу. Замовити рослина може в обрізаному стані.
7
Пересадку молодих пагонів необхідно проводити щорічно, навесні. Дорослі рослини пересаджують раз в два-три роки. Розмножують гібіскус живцями, також можна розмножувати і насінням.
Зверніть увагу
При провітрюванні приміщення, уникайте переохолодження квітки, інакше він може загинути.
Китайська троянда - один з видів гибискуса, чагарнику із сімейства мальвових, що вирощується в якості кімнатної рослини через пишних, яскраво забарвлених квітів. При достатньому догляді цвітінням гібіскуса можна милуватися з весни до осені. Розмножується китайська троянда насінням або живцями.
Вам знадобиться
  • - живці гібіскуса;
  • - листова земля;
  • - торф'яна земля;
  • - пісок;
  • - перегнійна земля;
  • - дернова земля;
  • - дренаж.
Інструкція
1
Для вирощування гібіскуса з живців використовуються молоді пагони довжиною близько десяти сантиметрів з трьома-чотирма листками. Зрізати їх слід в липні-серпні. Якщо у обраного втечі великі листи, обріжте половину листової пластини. Таким чином держак буде випаровувати менше води.
2
Укореняти живці китайської троянди можна у воді або вологому субстраті. Для вкорінення у воді поставте втечу в непрозору ємність з водою. Втім, помічено, що рослини, укорінення в воді, ростуть набагато гірше тих гибискусов, які були вкорінені в субстраті.
3
Щоб укоренити пагони в субстраті, насипте на дно контейнера шар керамзиту. На нього покладете грунт, що складається з рівної кількості листової, торф'яної землі і промитого піску. Змочіть субстрат, посадіть у нього живці та накрийте їх скляними банками. Протягом місяця пагони пустять коріння.
4
Укорінені гібіскуси можна розсадити по горщиках. Для цього змішайте грунт з однієї частини піску, такої ж кількості перегнійної землі, трьох частин листової землі і чотирьох частин дернової землі. Горщики для молодих рослин повинні бути діаметром не більше дев'яти сантиметрів.
5
Китайської троянді підійде добре освітлений підвіконня, але від сильних сонячних променів її слід захищати. Температура в приміщенні, де знаходиться рослина, не повинна падати нижче дванадцяти градусів. Для підтримки вологості повітря китайську троянду потрібно обприскувати теплою водою.
6
Навесні пересадите рослина в горщик більшого діаметру і обріжте гілки на третину довжини.
7
Поливати китайську троянду слід регулярно, по мірі висихання землі. При різкій зміні режиму поливу, освітлення або вологості рослина може скинути листя або бутони.
8
До п'ятирічного віку гібіскуси пересаджують щороку, збільшуючи діаметр горщика. Пересаджувати цю рослину краще всього в квітні. Більш дорослі китайські троянди пересаджують раз в три-чотири роки.