Як розгадати загадку Ейнштейна. п.11. швед вирощує собак.

Кожна людина володіє логічним мисленням. Однак не всі люди можуть користуватися їм повною мірою. У одних воно розвинене більше, в інших - менше. Але логічне мислення можна тренувати за допомогою завдань. Загадка Ейнштейна є однією з найпопулярніших. Вирішити її в розумі досить важко, але склавши таблицю, вона помітно втрачає в складності.
Вам знадобиться
  • Ручка, папір
Інструкція
1
Нагадаємо суть завдання. На одній вулиці розташовано 5 будинків різних кольорів, в них живуть люди різних національностей. Всі вони п'ють різні напої, курять різні марки сигарет і розводять різних тварин. Питання: хто вирощує рибок? При цьому відомо, що: 1. Норвежець живе в первoм доме.2. Англієць живе в червоному дoме.3. Зелений будинок знаходиться непосредственнo зліва від белого.4. Данець п'є чай.5. Той, хто курить Rothmans, жівeт поруч з тим, хто вирощує кошек.6. Тoт, хто живе в жeлтом будинку, курить Dunhill.7. Німець курить Marlboro.8. Тoт, хто живе в центрe, п'є молоко.9. Сосeд того, хто курить Rothmans, пьeт воду.10.Тот, ктo курить Pall Mall, виращіваeт птіц.11.Швед вирaщівает собак.12.Норвежец жівeт поруч з синім дoмом.13.Тот, хто вирощує коней, жівeт в синьому будинку. 14.Тот, ктo курить Philip Morris, п'є півo.15.В зелeного будинку п'ють кофe.Нарісуйте таблицю. Вкажіть всі ознаки будинків та їх номери.
2
Заповнюємо таблицю. Почнемо з простого. Отже, норвежець живе в першому будинку (1), який знаходиться поруч з синім (12). Отже, будинок №2 синього кольору. Господар центрального будинку, тобто №3, п'є молоко (8). У синьому будинку вирощують коней (13). Тепер, міркуючи логічно, можна заповнити іншу частину таблиці.
3
Найпростіше почати з рядка "колір будинку". За умовою задачі, зелений будинок знаходиться безпосередньо зліва від білого (3). Цим будинком може бути №3 або №4. Зеленим не може бути перший будинок, тому що зліва від нього знаходиться синій. Також ми знаємо, що в зеленому будинку п'ють каву (15), а в будинку №3 п'ють молоко. Отже, зелений будинок - №4, відповідно, будинок №5 - білий. Дізнаємося кольору решти двох будинків. Відомо, що англієць живе в червоному будинку (2). У першому - норвежець, значить, англієць живе в будинку №3 і його колір червоний. Отже, перший будинок жовтий, його господар курить Dunhill (6).
4
Тепер дізнаємося, які напої воліють ці люди. Найлегше визначити, що п'є норвежець. Нам відомо, що в третьому будинку п'ють молоко, а в зеленому кави. Данець п'є чай (4). Той, хто курить Philip Morris - п'є пиво (14), але норвежець курить Dunhill. З чого ми робимо висновок, що він п'є воду.
5
Йдемо далі. Дізнаємося, хто живе в синьому будинку. Його господар курить Rothmans і розводить коней. Це не норвежець або англієць. Швед також не може жити в цьому будинку, тому що він вирощує собак. Чи не німець, так як він курить Marlboro. Значить, це датчанин і він п'є чай (4) .Піво п'є той, хто живе в білому домі і курить Philip Morris (14).
6
Нам невідомі господарі будинків №4 і №5. Німець не може жити в білому домі, так як він курить Marlboro. Значить, швед живе в білому домі і розводить собак (11), а німець - в зеленому.
7
З таблиці видно, що залишилася марку сигарет (Pall Mall) курить англієць і він же розводить птахів (10). Норвежець, виходячи з п.5, вирощує кішок. У нас залишився той, хто розводить рибок - це німець.
8
Завдання решена.То, що на перший погляд здається нерозв'язним, при найближчому розгляді виявляється простим.Логіческіе завдання - це не просто весела забава, це розминка для мізків.
Зверніть увагу
Жив дядько без дружини і без дітей, І був здатний на безліч дивовижних затій Він в заповіт пунктик вказав, Що більше всіх отримає той, хто б вгадав Загадку від Ейнштейна про будинки і про людей, Про те, хто жив у них, пив і що мав І був влаштований конкурс серед слуг і серед рідні Змагалися разом всі вони І першим на питання відповів.
Корисна порада
Загадка Ейнштейна - відома логічна задача, за легендою створена Альбертом Ейнштейном в роки його дитинства. Також існує думка, що вона Якщо припустити, що перший будинок - крайній праворуч, отримаємо трохи іншу ситуацію, але та ж відповідь. Жив дядько без дружини і без дітей, І був здатний на безліч дивовижних затій Він в заповіт пунктик вказав, Що більше всіх отримає той, хто б вгадав Загадку від Ейнштейна про будинки і про людей, Про те, хто жив у них.
Існує думка, що знамениту логічну задачу Ейнштейна про п'ять іноземців здатні вирішити лише 2% від населення Землі. Частково це правда, тому що оперувати в розумі завданням, в умова якої входять двадцять п'ять понять, середньостатистичній людині неможливо. Але є більш прості і зрозумілі шляхи вирішення цієї хитрої загадки великого фізика.
Вам знадобиться
  • - Аркуш паперу;
  • - олівець або ручка.
Інструкція
1
Намалюйте на аркуші паперу таблицю, що складається з 6 рядків і 6 стовпців. У стовпці впишіть відомі умови: будинок, колір, національність, напій, сигарети і тварина. У рядку «будинок» заповніть всі стовпці цифрами від 1 до 5. Запишіть всі дані умови в таблицю.
2
Якщо норвежець живе в першому будинку, то значить, що другий будинок блакитний. Подумайте, якого кольору перший будинок? Він не червоний, адже в червоному живе англієць. Він не зелений і не білий, так як вдома цих квітів по умові знаходяться поруч. Значить перший будинок жовтий, і, отже, в першому будинку курять «Dunhill», а в другому будинку тримають коня.
3
Що ж п'є норвежець (який живе в першому, жовтому будинку і курить «Dunhill»)? Чай, кава, пиво і молоко відпадають, тому що не підходять під запропоновані умови. Виходить, напій норвежця - вода.
4
За умовою випливає, що в другому, блакитному будинку курять «Marlboro» і тримають коня. Якої національності ця людина? Він не норвежець (перший будинок), що не англієць (червоний будинок), що не швед (його тварина - собака) і не німець (сигарети «Rothmans»). Значить у другому будинку живе датчанин, який п'є чай.
5
Так як в зеленому будинку п'ють каву, то він не може бути третім. П'ятим він також бути не може, тому що праворуч від нього є будинок. Отже, зелений будинок - четвертий. Отже, червоний будинок - третій (в ньому живе англієць), а білий будинок - п'ятий. Методом виключення в білому домі п'ють пиво і курять «Winfield».
6
Де живе німець? Він курить «Rothmans» і значить може жити тільки в четвертому, зеленому домі. А людина, яка палить «Pall Mall» і розводить птахів, живе в третьому, червоному будинку, і це англієць. Швед з собакою, виходить, живуть у п'ятому домі. Кішка живе в першому чи в третьому будинку, але в третьому будинку вже живуть птахи, а значить кішка в першому будинку. Таким чином, відповідь завдання - рибок розводить німець.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YlLA3VCp_wg