Як знайти довжину дуги кола.

Все частіше в повсякденній практиці доводиться вирішувати завдання, які колись як насіння клацали на уроках математики, але по закінченні років, щось призабулося. Знаходження довжини дуги окружності - одне із завдань, з якою людина може зіткнутися в житті.
Вам знадобиться
  • калькулятор, значення числа? = 3,14, значення радіуса r і центрального кута?, Узятих з умови задачі.
Інструкція
1
Для початку потрібно визначитися з основними поняттями. Окружність - це безліч всіх точок площини, що знаходяться на даному позитивному відстані від деякої даної точки площини, званої центром окружності (точка О). Дуга - частина окружності, розташована між двома точками А і В цієї окружності, де ОА і ОВ радіуси цієї окружності. Щоб розрізняти ці дуги , на кожній з них відзначають проміжну точку L і М. Таким чином, отримуємо дві дуги ALB і AMB.
2
Дуга окружності визначається ще й центральним кутом?. Кут з вершиною в центрі окружності називається її центральним кутом. Якщо центральний кут менше розгорнутого кута, то його градусна міра вважається рівною ?, а якщо більше розгорнутого кута, то 360 ° -?.
3
Отже, дуга окружності визначається радіусом окружності r і центральним кутом?. Знаючи ці два значення, нескладно обчислити довжину дуги L за формулою: L =? R?/180где? - Числова константа рівна 3,14.Подставів в формулу значення?, R,? і озброївшись калькулятором, ви легко обчисліть довжину дуги L.