Як навчати дитину математиці.

У веселій дитячій пісеньці є слова, які можуть стати керівництвом до дії для всіх батьків, які хочуть навчити своїх малюків чомусь корисному: «Вчитися потрібно весело, щоб добре вчитися».
Інструкція
1
Спробуйте навчати дитини математики, граючи. Немає особливого сенсу в тому, щоб малюк, як папуга, перераховував числівники, скажімо, від одного до ста. Сто - це, звичайно, багато, але, якщо дитина не може при цьому відповісти, що більше 19 або 20, то витрачений на заучування час можна вважати втраченим. Коли ви називаєте дитині число, відразу ж навчайте його і арифметичним діям. Нехай, наприклад, малюк навчився рахувати до п'яти. Під час прогулянки візьміть з собою булочку, щоб годувати голубів, а дитині задайте питання: «Бачиш три голуби гуляють? Скільки потрібно шматочків кинути, щоб кожному дісталося по одному? А по два шматочки? »Для початку підрахуйте, загинаючи по два пальчика на кожного голуба - і число нове вивчіть, і відразу множення. Або таке питання: «Тобі чотири роки, а Сергійкові три. Хто старший і наскільки? »Постарайтеся придумувати завдання в дусі« Шкідливих порад »Григорія Остера, зі смішним сюжетом - таке навчання дуже схоже на гру і буде малюкові в радість.
2
Під час прогулянки використовуйте різноманітні ситуації як приводи для математичних дій: скільки голубів відлетіло і скільки залишилося; скільки потрібно взяти з собою формочок, щоб порівну вистачило дитині і його другу Серьожі; скільки кроків потрібно зробити, щоб піднятися по сходах до дверей, і скільки кроків залишиться, якщо переступати через одну сходинку. Використовуйте казкові сюжети - про свинопаса, який не може збагнути, скільки ж свиней він втратив, або про кума Гарбуз, який збирає цеглу для будиночка ... Щоб вивчити геометричні фігури, запропонуйте дитині намалювати квадрат, трикутник і коло і перетворити їх на будиночки з кімнатами, меблями. А потім обговоріть, який будиночок найзручніший, а в якому вам не хотілося б жити і чому.
3
Якщо дитині набриднути самому вирішувати задачі і відповідати на питання, попросіть його - нехай він придумає завдання для вас. Вміння формулювати завдання не менш важливо, ніж уміння їх вирішувати - нехай малюк складає їх для вас почаще.Сейчас у продажу дуже багато хороших книг, за якими можна навчати дітей математики. Не шкодуйте часу на свого дитини - використовуйте і ці книги, і свою фантазію.
Корисна порада
Не навантажуйте дитину механічним завчанням чисел. Нехай він вивчить менше цифр, але зате вміє з ними працювати в рамках чотирьох дій арифметики.
Навчити дитини елементарним азам математики (додавання і віднімання), необхідно до того, як він піде в школу, так як шкільна програма на сьогоднішній день досить важка і краще буде, якщо дитина буде підготовлений .
Інструкція
1
Для початку варто навчити дитини цифрам. Це потрібно робити так, щоб зацікавити його. Варто підібрати картинки, де цифри показані у формі цікавих предметів, які зацікавлять малюка. Не варто давати багато «бази», варто обмежитися першою десяткою. Коли дитина запам'ятає цифри, можна переходити до наступної стадії навчання відніманню.
2
Після навчання цифрам беремо два предмети, бажано їстівних (наприклад, яблука, цукерки, печиво і т.д.) і з'їдаємо один, пояснюючи дитині, що «було два яблука, одне з'їли, залишилося одне яблуко». Спосіб може здатися дурним, але дитина порівняє поняття «число/кількість» і зможе зрозуміти сенс віднімання. Після чого вчимо на предметах (вже необов'язково є, можна просто ховати за спиною) віднімати дитини хоча б від шести. А далі в хід вступають різні «казкові» задачки, щоб дитині було легше орієнтуватися. Вже маючи певний досвід віднімання, малюк запросто зможе їх вирішувати.
3
Варто врахувати деякі факти при навчанні відніманню: дитини спочатку потрібно вчити на реальних прикладах, а вже потім на дитячих завданнях; не варто відразу вимагати від свого малюка вищих математичних знань, необхідно поступове навчання. А також варто поєднувати навчання відніманню і додаванню, тоді дитині буде легше вникнути в ці обидва поняття.
4
Навчити дитини віднімати можна за певною схемою. Дана схема навчання така: спочатку допомагаємо дитині поєднати поняття «число/кількість», потім даємо йому легкі завдання, а далі просто відправляйте дитини в школу, де досвідчені фахівці навчать його математики та інших наук. А поки просто потрібно забезпечити малюкові базу, щоб в цій самій школі йому було легше. Не потрібно поспішати, вам слід всього лише «грати в числа» зі своєю дитиною, тим самим поступово розвиваючи його і навіть зацікавлюючи в математиці. У будь-якому випадку, удачі вам у цьому.