Як навчитися в'язати петлі.

Будь-яка жінка хоче одягатися в модну і ексклюзивний одяг. Як зробити так, щоб у вашому гардеробі з'явилися речі, яких немає ні в кого. Звичайно ж, навчитися в'язати! Щоб зайнятися в'язанням, вам буде необхідно терпіння, посидючість і трохи вміння. Ви вже вмієте робити перший набірний ряд. Чудово! Тепер настав час навчитися в'язати петлі, робити убавленія і додавання. Основні петлі - лицьова і виворітна. Чергуючи тільки ці дві петлі, можна отримати різноманітні візерунки.
Вам знадобиться
  • Пряжа та спиці
Інструкція
1
Для початку слід ознайомитися з пристроєм петлі, щоб розуміти, як вив'язувати візерунки і читати схеми в'язання малюнків. Отже, у кожної петлі є задня і передня стінки. Придивіться уважніше, і ви побачите ниточку, що сполучає дві петлі, що знаходяться радом, її називають протяжкою. І ще одне поняття - петельний крок. Це відстань між сусідніми петлями.
2
Лицьову петлю в'яжуть так: візьміть спицю з набраними першим рядом в ліву руку, робоча нитка за роботою, введіть спицю в правій руці в першу петлю за передню стінку і підхопите робочу нитку, потім витягніть її. Іноді лицьові петлі в'яжуть і за задню стінку, часто такі петлі називають «бабусиними».
3
Коли в'яжете виворітну петлю, то робоча нитка повинна розташовуватися перед роботою. Введіть спицю в правій руці за задню стінку петлі. Візьміть робочу нитку і витягніть петлю від себе.
4
Для формування полотна вироби петлі додають або зменшують. Провязивают разом як дві, так і більшу кількість петель. Отже, спиця з в'язаним полотном тримається в лівій руці (якщо ви правша). Не забувайте, що робоча нитка знаходиться за роботою. Спицю в правій руці введіть під передню стінку двох петель, захопіть робочу нитку і витягніть її на себе. Теж можна виконати і виворітними петлями, при вив'язування виворітного петлею не забудьте, що робоча нитка повинна знаходитися перед роботою.
5
Для того щоб у візерунку з'явилися невеликі отвори, роблять накид. Існує 2 види накидов «від себе» і «до себе». Однак накид «від себе» використовується рідко. Щоб зробити накид, робочою ниткою обвивають спицю в правій руці, в наступному ряду накиди зазвичай провязивают виворітного петлею. Якщо після накиду вам потрібно провязать виворітну петлю, то нитка слід притримувати вказівним пальцем, щоб він не зісковзнув зі спиці. Освоївши в'язання основних петель, ви можете приступати до освоєння вив'язування ажурних візерунків, різноманітних кіс і малюнків.
В'язані вовняні шкарпетки завжди асоціюються з домашнім теплом, затишком, добром. У північних регіонах вовняні шкарпетки користуються особливим попитом через кліматичних умов. Щоб навчитися в'язати шкарпетки, достатньо вміти виконувати лицьові і виворітні петлі.
Вам знадобиться
  • - клубок вовни (або інший пряжі) 70-150 г
  • - спиці 5 шт. (Номер спиць в залежності від товщини ниток).
Інструкція
1
Розрахунок петель при в'язанні носков.Вяжем шкарпетки на п'яти спицях. При наборі число петель має бути кратно чотирьом. На пару приблизно потрібно 70-150 г ниток залежно від їх щільності. Враховується розмір ступні і вік того, для кого будуть призначені носкі.Чтоби визначити, скільки петель необхідно набрати на спиці для роботи, рекомендується виміряти окружність ноги біля кісточки і окружність з підйому. Тепер вираховуємо середню окружність ноги. Це делаемсложеніем обох мірок, потім ділимо отриманий результат на два.Прімер: окружність ноги біля кісточки - 23 см, окружність ноги з підйому - 27 см.Получаем: 23 + 27 = 50; 50: 2 = 25.Значіт, в даному прикладі визначаємо кількість петель необхідне для 25 см. Далі вибираємо щільність в'язання для гумки і набираємо таку кількість петель, скільки входить в довжину 25 см - 60 петель (по 15 петель на 4 спиці).
2
Технологія в'язання носков.Вязаніе носка починаємо з гумки. Найчастіше використовують гумку співвідношенням лицьових і виворітних петель 1 х 1 (більш щільна в'язка) або співвідношенням 2 х 2. Довжина гумки приблизно 9-10 см.Основная частина носка в'яжеться лицьовими петлямі.Прі переході від в'язання гумки до основної вязкеноска слід збавляти петлі по всьому ряду. Для цього потрібно провязать дві разом. В'яжемо хусткової в'язкою приблизно 4-8 см (кому як подобається) до п'яти.
3
пров'язуванням пяткі.После пров'язування петель, що знаходяться на 1 і 2 спицях, починаємо в'язати п'яту. В'яжемо її з петель, що знаходяться на 3 і 4 спицях - на 30 залишилися петлях (60 петель: 2). Спочатку пров'язуємо їх однією спицею, далі переходимо до в'язання на двох спицях. Висоту п'яти виконуємо хусткової в'язкою. Для дитячих шкарпеток висота п'ятки приблизно дорівнює 3-4 см, до 35 розміру взуття - 4 - 5,5 см, а з 35 розміру вона приблизно -6 см. Після того, як висота п'ятки пов'язана, починаємо зменшення петель. Подумки ділимо всі петель на три частини. Дві крайні частини будуть мати однакову кількість петель, а в середній можна залишити 6 (12-6-12) петель в нашому прімере.Начінаем зменшення петель з виворітного ряду. Для цього пров'язуємо разом наступні петлі бічний і першу петлю середній частині. Пров'язуємо 4 петлі центральній частині, і знову разом 6 петлю цій частині і 1 бічний часті.Ліцевую сторону пров'язуємо без убавленій.Затем знову убвляем, пров'язуючи виворітними петлямі.І так до тих пір, поки не залишиться 6 петель в середній частині.
4
В'язання ступні (сліду) .З отриманого краю п'яти набираємо нові петлі спицею, на якій петлі середньої частини. Потім поступово пров'язуємо всі петлі на 1 та 2 спицях. Потім за допомогою вільного спиці і з іншого краю п'яти набираємо стільки ж петель, скільки набрали з першого краю. На цю ж (4-ю) спицю перев'язуємо половину петель середньої частини п'яти (3 петлі). Слідкуйте, щоб кількість петель на 3-й і 4-й спицях було одінаковим.После набору нових петель на 3 і 4 спицях петель може стати більше, ніж на 1 і 2. Зайві петлі зменшуємо через коло і тільки на цих спіцах.Виполняем так : на 3 спиці на початку основної частини носка пров'язуємо дві петлі разом, перекидаючи. На 4-й спиці в кінці слід провязивать лицьовій петлею дві разом. Зменшуємо стільки, щоб отримати на кожній спиці початкове число петель. Далі до основи великого пальця в'яжемо по колу, після цього починаємо збавляти петлі.Чтоби зменшення петель мало закруглену форму, потрібно провязивать разом по дві лицьовій петлі в середині і в кінці основної частини носка на кожній спиці. Кількість рядів, які в'яжемо, що не збавляючи, повинно завжди відповідати числу петель, які пров'язуємо між двома убавленій петлями на кожній спіце.После того, як робота закінчена, шкарпетки потрібно випрасувати через вологу тканину. Гумку прасувати не треба.
Зверніть увагу
Щільність в'язання скрізь повинна бути одінакова.Во час в'язання приміряйте шкарпетки, щоб вчасно скорегувати роботу, якщо це потребуется.После прання вовняні вироби дають усадку.
Корисна порада
Щоб пяточка і мисок носка були міцніше, можна ув'язати додаткову ніть.Носкі можна в'язати на замовлення, заробляючи на цьому. Продемонструйте на собі нові в'язані шкарпетки знайомим або подаруйте пару - ось ваша реклама.Внешнюю сторону п'яти можна пров'язати виворітними петлямі.Во час в'язання шкарпеток, починаючи приблизно з 35-го розміру взуття, щоб п'ята вийшла ширше, другу частину петель можна збільшити на три- чотири петлі за рахунок бічних частин. Під час в'язання можна міняти колір нитки, виконувати візерунки.