Як побудувати цех.

При зведенні великих виробничих приміщень необхідно підходити до справи з урахуванням особливостей конкретного виробництва. Так, вимоги до цеху з виготовлення кондитерських виробів повинні відрізнятися від вимог, що пред'являються до пристрою цеху з виробництва швейних виробів або виробів з каменю. Будівництво цехів - відповідальний і серйозний процес, що вимагає відповідного досвіду і обладнання.
Інструкція
1
Підготуйте інструменти та обладнання, необхідні для будівельних і монтажних робіт. Незалежно від матеріалу, з якого будуть зроблені стіни споруди, вам будуть потрібні точні вимірювальні прилади, наприклад, лазерний будівельний рівень або багатофункціональний пристрій (нівелір). Закуповувати машини і складне будівельне обладнання немає необхідності - їх можна взяти в оренду на час будівництва.
2
Виберіть матеріал для споруди цеху. Як правило, при будівництві виробничих споруд використовуються конструкції з бетонних блоків або металу. У деяких випадках зручно використовувати легкий оцинкований сталевий профіль. В якості даху використовуйте звичайні плити або металеві листи. Віконні отвори зробіть просторими і широкими, щоб в приміщення потрапляло якомога більше світла.
3
Продумайте і розрахуйте пристрій системи вентиляції. Це один їх відповідальних моментів при будівництві цеху. Незалежно від того, чи буде в цеху проводитися хімічна обробка шкіряних виробів або обробка металів різанням, приміщення має добре провітрюватися.
4
Визначте, яким буде освітлення цеху. Крім природного, знадобиться влаштувати систему штучного освітлення. Воно повинно бути як загальним, так і місцевим, наближеним до робочих місць. Від рівня освітленості буде залежати в тому числі і працездатність учасників виробничого процесу, а значить, і продуктивність праці.
5
Передбачите в приміщеннях цеху гладкий, рівний і міцний підлогу, особливо, якщо в цеху передбачається встановити важке обладнання. Якщо за технологією виробництва передбачається використовувати воду, передбачте невеликий ухил і відводи для зливу технічної води. На підготовлений підлогу встановіть підкладки під агрегати і верстати.
6
Стіни повинні бути оброблені в строгому і функціональному стилі. Не використовуйте при облицюванні стін легкогорючі матеріали, включаючи фарби. Єдине, що повинно розташовуватися на стінах - виробничі інструкції і плакати з техніки безпеки.
7
Для зберігання виробничих матеріалів та інструменту передбачте окремі комори, доступ у які повинні мати тільки ті працівники, хто безпосередньо бере участь у виробничому процесі.
8
Обладнайте цех засобами пожежогасіння. Знадобиться ящик з піском, вогнегасники, відра, сокири та лопати.