Як качати групи м'язів. Як правильно качати різні групи м'язів.

М'язова система людини включає більше шестисот окремих м'язів . Разом вони утворюють м'язові групи. У бодібілдингу прийнято виділяти такі групи м'язів : плечі, груди, біцепси, трицепси, передпліччя, спина, черевний прес, сідниці, стегна і гомілку. За одне тренування не слід качати все групи м'язів . Правильніше розділити їх опрацювання по різних днях тижня.
Інструкція
1
Розподіл вправ буде залежати від того, скільки разів на тиждень ви тренуєтеся. Якщо ви відвідуєте спортзал всього три рази в тиждень, то прокачивайте кожну групу м'язів раз на тиждень. Великі м'язів и ніг, спини і грудей краще тренувати в різні дні. При тренуванні чотири і більше разів на тиждень можна опрацьовувати деякі групи м'язів по два рази. Одне тренування мали посилити, а друга - з полегшеним вагою або меншою кількістю повторів. Якщо в понеділок ви присідали по 2-4 рази з вагою 80-90% від максимального, то в п'ятницю присідайте по 8-10 разів з вагою 50-60%. Різноманітність ваг і обсягу навантаження допоможе уникнути застою в зростанні сили і м'язової маси.
2
Розмаїття слід дотримуватися і при виборі вправ, видів обтяження. Не варто зациклюватися на одній тільки штанзі або тренажерах. Включайте вправи з гантелями, з вагою власного тіла, з гумовими амортизаторами, з опором партнера і т.п. Порядок вправ також можна чергувати. Припустимо, на першому тижні ви робите спочатку жим штанги лежачи, а потім розведення гантелей лежачи на похилій лаві. На іншому тижні спробуйте поміняти порядок вправ.
3
Приклад сплита: понеділок - груди, плечі, трицепс, середа - спина, біцепс, передпліччя, п'ятниця - стегна, сідниці, литкові м'язів и. Прокачування преса - кожне тренування: в понеділок - верхню частину черевного преса, в середу - косі м'язів и живота, в п'ятницю - нижню частину черевного преса. Схему тренування по днях і оптимальна кількість тренувань в тиждень ви з часом підберете індивідуально. Єдиної системи для всіх не існує, тому що багато чого залежить від особливостей організму і швидкості його відновлення після навантажень. На швидкість відновлення впливають і зовнішні чинники: якість харчування і сну, стреси, фізична і психологічна завантаженість на роботі і вдома. Іноді можна пропустити тренування, якщо ви відчуваєте себе розбитим і втомленим. Відпочинок в такій ситуації піде тільки на користь. Вчіться аналізувати результати тренувань і слухати своє тіло. Воно саме вам підкаже, коли варто додати вагу на штанзі, а коли - послабити навантаження.