Як визначити кількість електронів.

Атом хімічного елемента складається з ядра і електронів . Кількість електронів в атомі залежить від його атомного номера. Електронна конфігурація визначає розподіл електрона по оболонок і подоболочкі.
Вам знадобиться
  • Атомний номер, склад молекули
Інструкція
1
Якщо атом електронейтрален, то число електронів в ньому дорівнює числу протонів. Число протонів відповідає атомному номеру елемента в таблиці Менделєєва. Наприклад, водень має перший атомний номер, тому його атом має один електрон. Атомний номер натрію - 11, тому атом натрію має 11 електронів .
2
Атом також може втрачати чи приєднувати електрони. У цьому випадку атом стає іоном, які мають електричний позитивний або негативний заряд. Припустимо, один з електронів натрію покинув електронну оболонку атома. Тоді атом натрію стане позитивно зарядженим іоном, які мають заряд +1 і 10 електронів на своїй електронної оболонки. При приєднанні електронів атом стає негативним іоном.
3
Атоми хімічних елементів можуть також з'єднуватися в молекули, найменшу частку речовини. Кількість електронів в молекулі дорівнює кількості електронів всіх вхідних в неї атомів. Наприклад, молекула води H2O складається з двох атомів водню, кожен з яких має по одному електрону, і атома кисню, який має 8 електронів . Тобто, в молекулі води всього 10 електронів .