Як зробити чучело.

Масляна - це веселе свято проводжання зими, який супроводжується піснями, танцями, щедрими застіллями. Головною стравою на столі є млинці з різноманітними начинками. Кульмінація свята - це спалювання опудала Масляної, яке виготовляють із соломи та обряджають в жіночий одяг. А домашнім оберегом вважається маленьке опудало Масниці, яке можна виготовити своїми руками разом з дітьми.
Вам знадобиться
  • два старих білих рушники різного розміру, ганчірочки для прикраси, мотузка, ножиці, фарби
Інструкція
1
Лико та солому в міських умовах дістати складно, тому зробимо чучело з доступних матеріалов.Свернуть великий рушник рулетом. Зігнути його навпіл. Перетягти мотузочкою в трьох місцях так, щоб вийшла імітація голови, отвір, куди ми вставимо руки й саме тіло. Рушник поменше згорнути рулетом і перетягти мотузочками. Це будуть умовних кисті рук.
2
Вставити рулет поменше в підготовлений отвір. Вийшло тіло з руками.
3
Велику кольорову ганчірку або хустку зігнути навпіл, прорізати отвір для голови нашої ляльки. Накинути підготовлену ганчірочку на тіло ляльки. Надати форму жіночого плаття. Пов'язати пояс з мотузочки або інший красивою тканини. Пишно задрапірувати, щоб вийшла лялька з жіночими формамі.Ліцо ляльки можна намалювати фарбами або фломастерами, а можна пришити гудзики-оченята. Пов'яжіть на голову опудала хусточку з тканини. Домашня лялька Масляної готова.
Зверніть увагу
Якщо у вас немає непотрібних рушників, то опудало домашньої Масниці можна зробити з перехрещених гілочок, на які потім прив'язати біла куля з тканини, що символізує голову.
Корисна порада
Домашнє опудало Масниці роблять в перший день свята Масляної. На руках ляльки зав'язують тасьми, які символізують бажання. В останній день Масляної обрядову ляльку спалюють у великому багатті, де згоряє велике опудало Масляної.
Всіма улюблений народне свято Масляна закінчується в неділю спалюванням опудала зими. Опудало уособлює собою відмираючу зиму - Марену. Зазвичай цю велику вбрану солом'яну ляльку водружають на жердину і спалюють на великому багатті. Як і з чого зробити опудало зими, щоб воно весело згоріло?
Вам знадобиться
  • Два сухих дерев'яних бруска, молоток, цвяхи, солома, суха трава, картон, світлі полотняні мішки для голови і ручок, хустку і плаття.
Інструкція
1
Масляне опудало зробіть за принципом городнього лякала. Візьміть два сухих бруска. Один довший, на ньому опудало стоятиме. Другий короткий брусок - це будуть руки. Бруски збийте хрестом.
2
Самий активно палаючий матеріал це солома і папір. Візьміть солому, папір або суху траву і прив'яжіть її мотузкою (паперовим шпагатом) до хреста, формуючи тіло опудала. Якщо лялька планується невелика, а соломи або трави не знайти, пустіть на згоряння парочку віників.
3
Для голови можна використовувати світлий полотняний мішок. В мішок набийте солому або траву і зашейте його внизу. Якщо мішка немає, можна просто обгорнути солому білим папером. Пов'яжіть на голову опудала яскравий хустка. Він буде притримувати папір. Кінцями хустки можна зафіксувати голову опудала на тулуб.
4
Нарядите опудало в сарафан або старе плаття. Якщо трава з опудала вивалюється, можна зашити знизу поділ сукні. Якщо хочете зробити чучело більш правдоподібним, набийте травою два маленьких полотняних мішечка і надіньте їх на кінці палиці - це будуть кисті рук. Опустіть рукава і зав'яжіть їх, щоб приховати зав'язки мішечків.
5
За бажанням, намалюйте масляничной дівиці особа. Рум'яні щічки і червоні губки будуть контрастно виглядати з білим снігом. А от очі чучельной красуні малюйте за звичаєм закритими.
6
З білого або жовтуватого тканини або щільного паперу сплетіть опудалу дві коси. Прикріпіть їх під хусткою. На кінцях зав'яжіть яскраві паперові стрічки. Увіткніть готову масляничних ляльку в сніг.
Зверніть увагу
Чи не наряджайте опудало в одяг з чадних, плавящихся з огидним запахом тканин. Особливо це важливо, якщо на святі будуть діти, так як вони обов'язково будуть водити хороводи навколо багаття.
Корисна порада
Якщо матеріалу для набивання (соломи, трави і паперу) немає, можна використати для тулуба картонні коробки.