Як підключити регулятор.

Дуже складно буває підібрати інтенсивність освітлення в квартирі для різного роду діяльності, наприклад, для перегляду телепередач, читання книги, відпочинку, ігор з дітьми. Досить широке застосування останнім часом отримали регулятори зміни яскравості світіння ламп в люстрах, настінних світильниках і настільних лампах. Використання таких пристосувань знижує стомлюваність очей і допомагає зберегти зір. Зібрати і підключити простий регулятор ви можете самостійно.
Вам знадобиться
  • Конденсатори, лампа розжарювання, біла жерсть, пластмасовий корпус, електричний шнур і вилка
Інструкція
1
Визначтеся з типом регулятора. Найбільш поширені конденсаторні та тиристорні прилади для регулювання світіння ламп. Пристрої, засновані на конденсаторах, не створюють радіоперешкод електронній апаратурі, а ось тиристорні регулятори у разі їх несправності створюють сильні радіоперешкоди, які можуть порушити роботу електроніки.
2
Для прикладу розглянемо порядок виготовлення нічника, забезпеченого регулятором яскравості. Для цього пристрою використовуйте мініатюрні лампи розжарювання, використовувані для підсвічування шкал або в кишенькових електричних ліхтариках.
3
Конденсатор включіть послідовно з лампою розжарювання. Паралельно мережевий вилці або гасить конденсатором підключіть резистор великого опору. Резистор необхідний для розрядки конденсатора через ланцюг «резистор-лампа» після виключення нічника з електричної мережі. Параметри гасить конденсатора і резистора підберіть досвідченим шляхом, враховуючи, що лампочка буде розрахована на напругу 6,3 В.
4
Якщо підібрати конденсатор відповідного номіналу скрутно, складіть його з двох конденсаторів, з'єднаних паралельно. Необхідну потужність можна отримати, підключаючи паралельно кілька конденсаторів малої ємності, що дають в сумі необхідну величину ємності. Конденсатори повинні бути розраховані на напругу не нижче 400 В.
5
Щоб розширити межі регулювання яскравості лампи, зробіть ступінчастий регулятор. Регулятор яскравості на базі Двоклавішний вимикача забезпечить чотири рівні яскравості за рахунок включення в ланцюг лампи різних комбінацій ємностей конденсаторів.
6
Оформіть зовнішній вигляд нічника. Він може бути будь-яких розмірів і форми, все залежить від вашої фантазії і творчих здібностей. Патрон для мініатюрної лампочки може бути як промислового виготовлення, так і саморобним, виконаним зі шматка білої жерсті.
7
Використовуйте нічник для регулювання яскравості побутового приладу, скажімо, настільної лампи. Справа в тому, що при зменшенні ємності гасить конденсатора яскравість лампи падає, а при збільшенні ємності конденсатора яскравість лампи зростає.
8
Встановіть елементи регулятора в пластмасовому корпусі відповідних розмірів. Закріпіть на верхній частині корпусу вимикач, на бічній стороні встановіть гнізда для підключення настільної лампи. Підключіть пристрій до електричної мережі за допомогою шнура і вилки. При перегляді телепередач такий регулятор буде дуже корисний, якщо знадобиться зменшити яскравість настільної лампи або торшера.
9
Автономний конденсаторний регулятор використовуйте також для регулювання ступеня нагріву жала паяльника, регулювання числа обертів електричної дрилі та інших пристроїв, в яких використовуються електродвигуни колекторного типу.