Як відіпрати плями від ручки. Як відіпрати пасту від ручки з джинс.

Кожна людина хоч раз у житті стикався з плямами від кулькової ручки. Для того щоб клякса не зіпсувала вашу річ, необхідно знати, як легко і швидко можна позбутися такого типу плям.
Інструкція
1
Якщо ви посадили на улюблений одяг пляма від ручки, то насамперед одяг варто спробувати попрати. Сучасний порошки мають сильний хімічний склад, який може впорається з багатьма видами плям, та й виробники ручок намагаються робити чорнило з урахуванням можливості їх виведення.
2
Якщо прання не допомогла, і пляма продовжує красуватися на одязі, то можна спробувати звести його за допомогою засобу для виведення плям. Для кольорових речей можна використовувати "Ваніш", а для білих відмінно підійде "Ас". Налийте засіб на пляму, залиште на десять хвилин, після чого виперіть річ звичайним порошком з додаванням засобу для виведення плям.
3
Якщо пляма все ж залишилося, то можна звернутися в будь-який магазин побутової хімії, де продавці допоможуть підібрати порошковий плямовивідник або видалення плям-олівець.
4
Крім заводських засобів можна спробувати вивести пляму і народними методами. Візьміть трохи гліцерину і нанесіть його на пляму. Зачекайте годину, після чого виперіть річ в теплій підсоленій воді.
5
Ще один спосіб вивести пляму від ручки - скористатися кислим молоком. Налийте тепле молоко в таз і помістіть туди річ на кілька годин. Після цього виперіть одяг в прохолодній воді з туалетним милом.
6
Вивести пляму можна і таким чином: змішайте в стакані води по одній чайній ложці нашатирного спирту і соди. Розчином обробіть пляма.
7
З білої тканини пляму можна вивести за допомогою суміші нашатирного спирту і перекису водню (по одній чайній ложці на склянку води). Розчин необхідно наносити на тканину за допомогою ватного тампона.
8
Застарілі плями від кулькової ручки видаляються сумішшю нашатирного спирту або скипидару в співвідношенні 1: 1. Після зникнення плями тканину необхідно випрати в теплій воді з додаванням будь-яких миючих засобів.
9
Якщо всі ваші зусилля по боротьбі з плямою не увінчалися успіхом, то не варто засмучуватися. В крайньому випадку на чорнильна пляма можна пришити аплікації, які продаються в будь-якому швейному магазині.