Як підвищити ефективність розумової діяльності.

Ефективність розумової діяльності безпосередньо залежить від здоров'я головного мозку. Кому не хочеться мати відмінну пам'ять, блищати інтелектуальними можливостями і хвалитися завидною працездатністю. У нашому світі погану екологію і стресів важливо зберігати ясний розум і здорове тіло.
Інструкція
1
Першим кроком в методиці підвищення ефективності, природно, буде очищення судин мозку і крові, циркулюючої по них. Прокинувшись вранці, випийте склянку води з содою, або з лимонним соком, або трав'яний чай з конюшини, липового цвіту, листя суниці та смородини. Краще чергувати напої. Наприклад, по парних днях пийте чай, а по непарних - соду або лимон. Дана процедура запобігає і розчиняє холестеринові відкладення. Або за обідом, або за вечерею вживете одну невелику цибулину, буряк, морква, зубчик часнику і петрушку. Ці овочі перешкоджають утворенню каменів. Для кращої плинності крові необхідно випивати 2-3 літри рідини на день. Чудове очищаючий засіб - російська парна.
2
Другий, не менш важливий крок - насичення крові голови чистим повітрям. Через нестачу кисню в клітинах мозку, кисневого голодування знижується розумова активність, з'являється важкість і сонливість. Для уникнення цього існує просте дихальна вправа: затримайте повітря після видиху. Спочатку затримайте дихання на три секунди, поступово додаючи до затримки по секунді. Коли цю вправу стане звичкою, навчитеся також затримувати подих після вдиху. В цей момент створюються сприятливі умови для насичення киснем клітин мозку. Ще одне нехитре дихальна вправа, це вдихання повітря лівої і правої ніздрями почергово.
3
Для поліпшення кровотоку в корі мозку необхідний масаж комірцевої зони і голови. Загальний масаж голови виконується п'ятьма пальцями однієї руки. Сядьте на твердий стілець. Зігніть спину, опустіть голову і плечі і розслабтеся. Погладьте маківку три рази за годинниковою стрілкою, помасажуйте лоб, шию, повіки. При цьому пальці тримайте зігнутими і злегка розсунутими. Потім помасажуйте голову від верхівки до плечей, потім - від середини чола в сторони. Все це проробіть вже обома руками. Повторіть масаж 3 рази, робіть пальцями легкі натискання і розминки шкіри волосяного покриву. Гарненько помасажуйте вуха. Скрутіть кілька разів вушну раковину і розітріть мочки. Масаж комірцевої зони краще робити вдвох. Одна людина сідати, а другий довільно розминає шию і плечі. Потім помінятися місцями.
Корисна порада
Почніть з тривалих піших прогулянок, поступово додайте фізичні вправи. Це покращує циркуляцію крові, робить судини еластичнішими, сприяє відновленню нейронних зв'язків. Пам'ятайте, життя - це рух.