Як збільшити звук у фільмі.

Сучасні програми-плеєри дозволяють дуже широко регулювати параметри відтворення відео такі, як дозвіл, швидкість програвання, гучність звуку . Але іноді і граничні значення налаштувань не дозволяють отримати бажаного результату. Так, відеофайл може містити аудіо доріжку з дуже низьким рівнем звуку , внаслідок чого навіть одночасна установка максимальної гучності в плеєрі і аудіо-системі не дозволить досить добре чути мову. В таких випадках можна збільшити звук в фільмі, обробивши його в редакторі відео.
Вам знадобиться
  • Безкоштовний і вільно розповсюджуваний відеоредактор VirtualDub 1.9.9. Доступний для завантаження на virtualdub.org.
Інструкція
1
Відкрийте відео в VirtualDub. Натисніть клавіші Ctrl + O, або виберіть у меню пункт "File", а потім "Open video file ...". З'явиться діалог вибору файлів. Вкажіть в ньому шлях до потрібної директорії, виділіть файл, клацніть по кнопці "Відкрити".
2
Активуйте настройку копіювання потоку відеоданих без зміни. Виберіть в меню пункт "Video", а потім встановіть позначку на пункті "Direct stream copy".
3
Увімкніть режим повної обробки звукового потоку. Клікніть в меню на пункті "Audio", а потім на пункті "Full processing mode".
4
Збільште звук в фільмі. Відкрийте діалог зміни гучності, якшо послідовно за пунктами "Audio" і "Volume" в меню. В діалозі "Audio volume" встановіть перемикач "Adjust volume of audio channels" у включений стан. Пересуньте повзунок, розташований під перемикачем, вправо, контролюючи значення збільшення рівня звуку , що відображається поряд. Значення наводиться в децибелах і відсотках. Натисніть кнопку "OK".
5
Налаштуйте параметри стиснення звукового потоку. В меню виберіть пункти "Audio" і "Compression". Відкриється діалог "Select audio compression". У списку, розташованому в лівій частині діалогового вікна, перераховані кодировщики звуку , встановлені на комп'ютері. Виберіть один з них. У списку, розташованому в правій частині діалогу, відобразиться перелік форматів, підтримуваних обраним кодеком. Виділіть бажаний формат. Натисніть кнопку "OK".
6
Збережіть копію відеофайлу з модифікованою звуковою доріжкою. Натисніть на клавіатурі клавішу F7, або ж виберіть пункти "File" і "Save as AVI ..." в меню. Далі вкажіть папку для збереження та ім'я результуючого файлу. Натисніть "Зберегти".
7
Дочекайтеся завершення процесу обробки. Статусна інформація щодо процесу збереження буде відображатися в діалозі "VirtualDub Status". Після завершення збереження файлу даний діалог закриється автоматично.
Зверніть увагу
При налаштуванні параметрів кодування звукової доріжки вибирайте формати з фіксованою швидкістю потоку даних (формати з позначкою CBR - constant bitrate). Вибір формату зі змінною швидкістю може привести до десинхронизации звуку і відео.
Корисна порада
Для того щоб переконатися в правильному виборі значення параметра збільшення рівня звуку, проконтролюйте результат обробки перед збереженням файлу, відтворивши кілька фрагментів відеоролика за допомогою елементів управління, розташованих внизу вікна програми.