Як обрізати кадр.

Обрізання кадру або кадрування застосовується досить часто при обробці відеоматеріалів і відеомонтажі. Кадрування дозволяє виділяти довільну прямокутну область у вихідному відео з тим, щоб тільки вона увійшла в результуючий відеоряд. За допомогою кадрування можна відсікти чорні області в оцифрованих широкоформатних фільмах, що знімалися на плівку, виділити вдалі фрагменти сцен при монтажі домашнього відео. Сучасні засоби редагування відео дозволяють зробити це досить просто.
Вам знадобиться
  • VirtualDub 1.9.9 - безкоштовне ПЗ для обробки відео, доступне для завантаження на сайті virtualdub.org.
Інструкція
1
Відкрийте файл відеоролика в VirtualDub. Для цього натисніть комбінацію клавіш Ctrl + O, або в меню виберіть пункти "File" і "Open video file ...". В отобразившейся діалозі вкажіть шлях до директорії, виділіть файл і натисніть кнопку "Відкрити".
2
Встановіть зручний масштаб перегляду вихідного і обробленого кадрів. Клікніть правою кнопкою по панелі, отображающей вихідний кадр. З'явиться контекстне меню. Виберіть у ньому пункт, що описує відповідний масштаб. Проробіть аналогічну дію з панеллю, що відображає оброблений кадр.
3
Відкрийте діалог настройки фільтрів. В головному меню клікніть на пункт "Video", а потім на пункт "Filters ...". Можна також натиснути клавіші Ctrl + F. З'явиться діалог "Filters".
4
Додайте фільтр "null transform" в ланцюжок фільтрів, застосовуваних при обробці кадрів. Натисніть на кнопку "Add ...". З'явиться діалог "Add filter". У списку фільтрів знайдіть пункт "null transform". Виділіть даний пункт, якшо по ньому мишею. Натисніть кнопку "OK". Діалог закриється, а виділений фільтр буде додано до списку діалогу "Filters".
5
Обріжте кадр. У списку діалогу "Filters" виділіть пункт, відповідний щойно доданому фільтру. Натисніть кнопку "Cropping ...". Буде відображений діалог "Filter input cropping". Встановіть необхідну ширину областей відсікання зліва, зверху, справа і знизу, ввівши значення в поля "X1 offset", "Y1 offset", "X2 offset" і "Y2 offset" відповідно. Ширину областей відсікання можна змінити шляхом перетягування їх країв мишею. Натисніть кнопку "OK". Діалог буде закритий. Натисніть кнопку OK в діалозі "Filters".
6
Перевірте результат дії налаштувань обрізання кадру . Переглядайте фрагменти відео в панелі, що відображає оброблені кадри, за допомогою елементів управління, розташованих в нижній частині вікна програми. Переконайтеся в тому, що результат задовільний. При необхідності поверніться до кроку 5 для коригування налаштувань.
7
Налаштуйте програму на копіювання потоку аудіоданих без зміни. Виберіть пункти меню "Audio" і "Direct stream copy".
8
Увімкніть повну обробку потоку відео. В меню виберіть пункти "Video" та "Full processing mode".
9
Налаштуйте параметри стиснення результуючого потоку відеоданих. Відкрийте діалог "Select video compression", вибравши в меню пункти "Video" та "Compression ...", або натиснувши поєднання клавіш Ctrl + P. У списку виділіть пункт, відповідний предпочитаемому кодувальнику. Натисніть кнопку "Configure" і налаштуйте обраних кодек. Діалоги настройки у кожного кодека різні. Натисніть кнопку OK.
10
Почніть формування нового відеофайлу. Натисніть клавішу F7, або виберіть у меню пункти "File" і "Save as AVI ...". В відображення діалогу вкажіть папку, в яку буде збережений результуючий файл, і його ім'я. Натисніть кнопку "Зберегти".
11
Дочекайтеся закінчення процесу обробки. Статистична інформація буде відображатися в діалозі "VirtualDub Status". При необхідності можна перервати виконання операції, натиснувши кнопку "Abort".
Зверніть увагу
Багато кодеки підтримують тільки відео зі сторонами кадру, кратними 4 або 8. Якщо при спробі збереження ролика буде отримана помилка, скоректуйте настройки відсікання кадру так, щоб витримати дане відношення.
Корисна порада
Виберіть значення низького пріоритету у списку "Processing thread priority" діалогу "VirtualDub Status", якщо в процесі перекодування відео помітно сповільнюється робота інших додатків.