Як визначити тип контролера.

Контролер є одним з найважливіших компонентів у всіх технічних та електричних пристроях, так як він відповідає за управління, а без нього, відповідно, нічого не працюватиме. Також дуже важливу роль він відіграє у флеш пристроях, але, на жаль, періодично його несправність є причиною несправності всієї флешки.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, флешка
Інструкція
1
Для лагодження USB-флеш пристрої велике значення має визначення типу контролера. Для виконання цього завдання зручно використовувати спеціальні програми, які знаходяться у вільному доступі в інтернеті. Першим ділом, для того щоб визначити тип контролера, необхідно зайти за посиланням http://www.flashboot.ru/Files-file-44.html. Далі скачайте спеціальну програму CheckUDisk 5.3, про яку написано на цій сторінці. Встановіть програму. В цілому можна сказати, що установка займе не більше хвилини. Відкрийте завантажити архів та запустіть файл exe.
2
Коли ви це зробите, перед вами відкриється невелике вікно, в якому ви повинні поставити галочку поруч з пунктом "All USB Device». Якщо в комп'ютер вставлено USB-флеш пристрій, то в вікні «Connected UDisc» виведеться список працюючих пристроїв, де ви повинні вибрати ваш флеш диск і натиснути на нього лівою кнопкою миші.
3
Тепер у списку, який відображений в нижньому вікні, ви можете побачити назву флешки та іншу інформацію, але особливу увагу слід звернути на показники VID & PID, які мають пряме відношення до контролера, так як, відповідно, і визначають його тип. При пошуку драйверів для флешки або інших завданнях, дані VID & PID володіють дуже великою важливістю.
4
Для виконання функції по визначенню типу контролера можна використовувати й інші програми, наприклад, UsbIDCheck, ChipGenius, або USBDeview. Але особливої різниці немає, так як вони гранично схожі один на одного. Як бачите, визначити тип контролера в USB-флеш пристрої не так складно, але зате це допоможе вирішити багато проблем. Головне, тільки слідувати певним алгоритмом дій.
Usb-носії - аж ніяк не вічні пристрої зберігання даних. Нерідкі ситуації виходу накопичувача з ладу, коли інформація втрачається, і її неможливо ні рахувати, ні видалити. В даному випадку може допомогти прошивка мікропрограми флешки, а для цього потрібно знати тип контролера носія.
Вам знадобиться
  • - програма ChipGenius.
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті через пошукову систему програму ChipGenius. Також можете знайти на сайті softodrom.ru. Завантажте програму на комп'ютер і встановіть, якшо двічі по установчого файлу. Дана утиліта призначена для отримання інформації про будь-якому зовнішньому носії, підключеному через порт usb. Намагайтеся подібне програмне забезпечення встановлювати в системний каталог локального лиска операційної системи.
2
Запустіть програму ChipGenius. При старті програми відбудеться автоматичне сканування всіх пристроїв, під'єднаних до usb-порту комп'ютера. Перелік даних пристроїв програма виведе в верхній частині основного вікна. Якщо у вас є зайві USB пристрої, які можна відключити, витягніть їх, щоб програма не витрачала час на їх сканування.
3
Перейдіть та знайдіть ваш носій. Виділіть рядок з флешкою, і в нижній половині вікна з'явиться повна інформація про накопичувач. Знайдіть в виведених даних поля VID і PID. Скористайтеся вбудованої базою контролерів, щоб визначити ймовірну модель за отриманими раніше кодам VID і PID. Якщо база утиліти вам не допомогла, спробуйте скористатися додатковими програмами - наприклад, USBView або UTLite. Дані програми легко знайти в інтернеті через пошуковик.
4
Тепер, знаючи модель контролера флешки, можна знайти програму-прошивальщик і саму прошивку для відновлення працездатності пристрою. Строго дотримуйтеся інструкцій до програми при здійсненні прошивки - в іншому випадку ви ризикуєте вивести носій з ладу. Часто трапляються ситуації, що у користувачів персонального комп'ютера не виходить самостійно прошити пристрій. Якщо ви не вмієте, зверніться до фахівців.