Як полагодити насос.

У дачному господарстві без насоса не обійтися. Він потрібен і для поливання садових рослин, і для закачування води для інших господарських потреб. Досі серед дачників зберігає популярність вібраційний погружний насос типу «Малюк». Він дешевий, має гарну продуктивністю, може розвинути тиск, достатній для подачі води на значну відстань. Єдиний його мінус, мабуть, полягає в низькій надійності і частих поломках. Приступаємо до лагодження насоса .
Вам знадобиться
  • Набір гайкових ключів, викрутка, молоток, тестер
Інструкція
1
Починайте ремонт насоса з його розбирання. Викрутивши чотири болта, якими стягнуті обидві половинки насоса . Не виключено, що за час експлуатації болти могли піддатися корозії, а тому не будуть відгвинчуватися досить легко. В крайньому випадку, особливо непіддатливі болти зріжте «болгаркою».
2
Очистіть рухомі частини насоса (поршень) і інші деталі внутрішнього устрою від нашарувань і можливих забруднень. Якщо причиною несправності стала згоріла обмотка, замініть її новою або перемотайте котушку. Силова котушка насоса залита водостійким складом, що нагадує епоксидну смолу. Вона досить легко вибивається з корпусу насоса .
3
Відбийте склад (компаунд) з сердечника і перемотайте котушку. При відсутності проводу відповідного перетину можете виготовити котушку, розраховану не так на 220 В, а на іншу напругу. При цьому важливо лише зберегти потужність насоса , щоб він міг розвивати необхідне тягове зусилля.
4
За допомогою тестера перевірте справність електричного шнура. При наявності обриву укоротите шнур або повністю замініть його на новий.
5
Після ремонту котушки зберіть насос. При складанні важливо правильно поєднати отвори для протоку води в центральній прокладці (вона виконана з гуми) і у верхній частині насоса . При складанні можна легко помилитися, оскільки частини насоса симетричні.
6
Здійснивши збірку насоса , випробуйте його в дії. При наявності зайвої вібрації або зміну шуму насоса затягніть кріпильні болти більш грунтовно.
У бензонасосів інжекторних двигунів дві основні функції - подача палива з бака до місця утворення суміші і створення в системі уприскування необхідного тиску. Однією з головних причин несправності бензонасоса є неякісне сильно забруднене паливо.
Інструкція
1
Характерні ознаки несправності бензонасоса - проблеми при запуску, коли двигун або не заводиться зовсім, або заводиться занадто довго. В процесі експлуатації можливі перебої в роботі мотора, а також нестійкий характер оборотів на холостому ходу. В електричних бензонасосах іноді падає тиск в системі.
2
Спочатку перевірте, чи є витік палива. Для цього підключіть індикатор тиску палива і одночасно заглушите двигун. Якщо через 5 хвилин показник тиску буде нижче 1.6 атмосфер, значить, одна з форсунок або регулятор пропускають паливо. Для усунення виниклої несправності, користуючись ремонтним комплектом бензонасоса, послідовно замініть прокладки, фільтр, клапани та діафрагму.
3
Іноді причиною виходу з ладу бензонасоса є паливний бак, в якому при його виготовленні могли залишитися дрібні частки металу, що потрапляють з паливом в насос і виводять його з ладу. Ознакою такої проблеми можуть бути повторювані кілька разів поспіль поломки бензонасоса при справній роботі інших систем автомобіля. У цьому випадку уважно огляньте бак, промийте його, а при необхідності замініть.
4
При виявленні слідів підтікання масла перевірте надійність кріплення бензонасоса до блоку циліндрів, а потім - стан ущільнюючих теплоізолюючих прокладок.
5
Щоб зняти насос, спочатку від'єднайте підвідний і нагнітає бензопроводи, відкрутіть гайки кріплення, зніміть пружинні шайби, після чого - сам бензонасос.
6
У випадку, коли причиною виходу бензонасоса з ладу стали деформовані діафрагми, їх можна зміцнити тимчасової діафрагмою зі звичайної поліетиленової плівки. При цьому пошкоджені діафрагми не слід викидати, а лише розташувати між ними діафрагму з поліетилену.
7
Іноді на автомобілях з великим пробігом при максимальному навантаженні бензонасос «зашивається». Причина - ослаблення пружини діафрагми. У дорожніх умовах потрібно злегка розтягнути пружину і потім поставити її на місце.