Як побудувати дерев'яну теплицю.

Теплиці давно і міцно влаштувалися на дачних ділянках і в присадибних господарствах росіян. Як правило, каркаси теплиць виготовляють з дерева. Акуратно і ретельно зроблена дерев'яна теплиця утримує тепло значно краще металевою. Так що якщо ви розраховуєте опалювати теплицю , дерев'яна конструкція дозволить вам економніше витрачати енергію.
Вам знадобиться
  • Бруси перетином 150х150 мм, рейки перетином 100х100 мм, коньковий брус перерізом 120х150 мм, скло, цвяхи, саморізи, шуруповерт, молоток, ножівка по дереву
Інструкція
1
Виберіть матеріал для споруди теплиці. Перевагу слід віддати сосні - такий матеріал довговічніший і легкий. Відбираючи бруски і дошки для конструкції теплиці, зверніть увагу на те, щоб вони були добре висушені, не мали великих сучків і звили. Відібраний матеріал розмітьте відповідно до обраних розмірами теплиці і розпиляєте.
2
Зробіть фундамент розміром 400х400 мм під стіни теплиці. Потім на висоту одного цегли - близько 250 мм - виженете стіни, на них встановіть попередньо просмолені бруски перетином близько 150х150 мм. В брусках зробіть пази для опори парникових рам.
3
З рейок перетином 100х100 мм зробіть крокви теплиці. Ці легкі крокви з'єднають бруси, укладені на стінах. Верх конструкції увінчати гребеневим брусків перерізом 120х150 мм. Обв'язувальні бруси укладіть в шипи круглих стійок, вкопаних по периметру теплиці з кроком два метри.
4
Збираючи дерев'яну теплицю , рами в бічних стінах і на даху змонтуйте так, щоб між рамами і несучими конструкціями не залишалися щілини і зазори. Це дозволить зберегти тепло в приміщенні теплиці. Фундамент потрібно, як правило, для великих стаціонарних теплиць.
5
Передбачите в теплиці ємність з запасом води; температура води повинна бути трохи вище температури повітря теплиці. Один з варіантів наповнення ємностей водою - провести труби опалення через резервуари або поставити баки близько обігрівальних приладів (печей). Полив рослин здійснюється за допомогою шлангів або лійками.
6
Із зовнішнього боку стіни теплиці присипте землею, шлаком або тирсою. Зазори між рамами зашийте рейками (нащельниками), а на козирок встановіть оцинкований профіль.
Теплиця - це незамінна річ на будь-якому городі. Вона дозволяє отримувати ранні і великі врожаї. Але не всі можуть дозволити собі купити готову теплицю . Найчастіше дачники будують теплиці самостійно. Однак щоб правильно побудувати теплицю , треба знати деякі непорушні правила. Тоді ваші зусилля з її зведення не пропадуть даром.
Інструкція
1
Для початку визначтеся з місцем розташування теплиці. Її краще розміщувати на самому освітленому місці, там, де немає дерев і будівель, що створюють тінь. Тоді рослини завжди знаходитимуться на сонечку, урожай дозріє у великих обсягах. Вибирайте місце під теплицю там, де немає холодного північного вітру, краще на височини, щоб захистити теплицю від весняного паводка. Найкраще поставити теплицю , зорієнтувавши її із заходу на схід.
2
Потім виготовте каркас для теплиці. Він може бути дерев'яним, з металу або пластику. Дерев'яний переважніше: хоча він і менш довговічний, але зате стикаючись з ним, рослини не замерзнуть. Міцно закріпіть в землі 6 бічних опорних стійок по периметру і 3 центральних. Потім зберіть горизонтальні балки зверху опор, закріпіть ноги крокв з кроком півметра, навісьте двері з північного боку.
3
Зберіть всередині каркаса два дерев'яних ящика під грядки, заглубив їх рами на 50 см і засипавши біопаливом. Ним може стати кінський або коров'ячий гній, покритий шаром сіна. Зверху насипте землю шаром 10-15 см. Грядка, яка знаходиться з північного боку, повинна бути на 10 см вище південній, щоб сонячні промені потрапляли рівномірно.
4
Натягніть на каркас поліетиленову плівку або плівку ПВХ. Краще брати цілі шматки. Зафіксуйте плівку, прибивши до опор тонкі дерев'яні рейки. Торці теплиці треба закрити плівкою повністю. Тепер теплицю можна використовувати.