Як зробити трубу.

При влаштуванні опалення на дачі, в заміському будинку, в лазні, при ремонті будинку виникає необхідність встановити піч. А будь-яка піч повинна мати систему виведення газів і диму, попросту - трубу . При зведенні труби пічного споруди необхідно дотримуватися як запобіжні заходи, так і правила монтажу.
Інструкція
1
Огляньте місце установки труби. Воно не повинно містити балок перекриття, крокв, важливих комунікацій. Інакше їх доведеться переносити, або «ламати» трубу , роблячи вигини, що технологічно може бути дуже складно. Бажано передбачити місце для установки труби ще до проектування самої печі.
2
При влаштуванні труби намагайтеся дотримати баланс між хорошою тягою і тепловіддачею. Чим довше труба, тим краще тяга, але нижче коефіцієнт корисної дії печі.
3
Передбачите в конструкції труби невелике розширення (оголовок), що розсікає потік повітря надвоє, направляючи частину потоку нижче обріза труби, а частина - вище і вгору. Справа в тому, що повітря, обдуваючи трубу , змінює напрямок руху і повинен направлятися вгору, створюючи над трубою розрідження.
4
Розташуйте трубу якомога ближче до коника даху, а ще краще - на самому конику. Верх труби повинен перевищувати лінію коника на 300-500 мм.
5
Передбачите хорошу теплоізоляцію труби, інакше в ній буде утворюватися конденсат і сажа. Велика кількість сажі може призвести до викиду з труби іскор та пожежі. Для утеплення труби використовуйте базальтову вату і кожух з оцинкованого заліза.
6
Встановлюючи трубу , викладайте її на відстані не менше 350 мм від незахищених від загоряння конструкцій і не менше ніж в 250 мм від захищених. Залиште зазор повітря, якщо дозволяє конструкція труби. Знизу зазор прикрийте декоративної негорючої (металевої) обшивкою, а зверху присипте керамзитовою крихтою.
7
При виведенні труби крізь дах і покрівлю виберіть відстань до крокв, рівне 300 мм. Передбачте протипожежний зазор між трубою і дахом.
8
Поставтеся до роботи з випуску труби через дах відповідально, інакше на горище буде надходити волога, що неминуче призведе до загнивання дерев'яних частин споруди.