Як намотати зварювальний трансформатор. мідний кабель для зварювального.

Малогабаритний переносний зварювальний трансформатор - мрія кожного затятого дачника. З його допомогою можна легко перетворити купу заліза - в альтанку, загорода, годівницю і багато іншого. Для цього потрібно тільки знати розрахунок кількості витків на первинній та вторинній обмотці, а за основу взяти трифазний понижуючий трансформатор 380/36, потужністю 1-2 кВт.
Вам знадобиться
  • мідний обмотувальний провід, мідна шина, мідна трубка
Інструкція
1
Візьміть для первинних обмоток зварювального апарату термостійкий мідний обмотувальний провід в стеклотканевой ізоляції або бавовняної. Доброю теплостойкостью володіють дроти в резинотканевой або гумової ізоляції. Не слід застосовувати проводи ПХВ ізоляції, так як можливо її плавлення, витікання з обмоток і короткого замикання. Тому таку ізоляцію з проводу зніміть і обмотайте його бавовняної ізоляційною стрічкою, або ж не знімаючи поверх її.
2
Проведіть розрахунок витків первинної та вторинної обмотки. Щільність струму при періодичному використанні апарату становить 5 А/мм2, вторинна обмотка розраховується згідно з формулою - P2 = Iсв * Uсв. Наприклад, при зварюванні електродом діаметром 4 мм і струмі 130-160 А, потужність II-ой обмотки складе 160 * 24 = 3,5-4 кВт, потужність I-ой з втратами дорівнюватиме 5-5,5 кВт. Згідно з цим max струм в ній досягне 25А, перетин дроту I-ой обмотки складе - 5-6 мм2. S намоточного дроти: 3,14 * R2 або 3,14 * D2/4, де D - діаметр мідного дроту без ізоляції, в мм. Якщо провід алюмінієвий, то слід збільшити діаметр на 60-70 відсотків. Число витків I-ой обмотки розраховується згідно формули: W1 = (k2 * S)/U1, де S- площа перерізу ярма в см2, k2 - постійний коефіцієнт. Якщо кількість витків одно 240, то роблять відводи від 165, 190 і 215 витків. Так як при зменшенні числа витків I-ой обмотки збільшується потужність апарату і Uхх, що погіршує якість зварювання.
3
Візьміть мідну ізольовану шину, перетин якої від 25 мм2 або 35 мм2. Намотайте їй вторинну обмотку, для цього також підійде багатожильний гнучкий провід. Вона повинна мати 65 ... 70 витків. Головне, дотримати перетин силовий обмотки. Ізоляція проводів повинна була надійною і теплостійкою. Якщо недостатнє перерізі дроту, то можна справити намотування в два або в три дроти. При застосуванні алюмінієвого проводу, слід збільшити перетин в 1,6 ... 1,7 рази.
4
Візьміть мідну трубку завдовжки 30 мм і діаметром 12 мм. Расклепать її з одного боку, в ній просвердлите отвір 10 мм. З іншої частини вставте зачищені дроти, легким ударом молотка обіжміть їх. Для кращого контакту, на поверхні трубки зробіть насічки керном.
Корисна порада
Намотка виробляється по ізольованому ярму тільки в одному напрямку. Кожен шар обмотки ізолюйте шаром бавовняної ізоляції (електрокартону, склотканини, кальки), з просоченням бакелітовим лаком. Висновки обмоток слід залудити, зміцнити бавовняної тасьмою, на висновки мережевий обмотки надіти бавовняний кембрік.