Як перемотати електродвигун самому. схема намотування якоря болгарки.

В ході роботи такі незамінні в господарстві інструменти як дриль, перфоратор або «болгарка» іноді виходять з ладу. Найчастіше приходить в непридатність електродвигун , а точніше, його якір або щітки колектора. Не поспішайте в цьому випадку тут же викидати несправний електроінструмент. В деяких випадках можна перемотати двигун самостійно.
Інструкція
1
Розберіть пристрій і огляньте його електродвигун . Перш ніж видалити несправну обмотку, визначте число її витків. Відокремте від обмотки саму верхню її котушку і відріжте. У полум'ї пальника зробіть випал котушки і підрахуйте число її витків.
2
Чи не знімайте колектор, якщо якір будете перемотувати вручну. Огляньте колектор і перевірте опір ізоляції відносно корпусу. Опір повинен бути не менше 200 кОм. Очистіть колектор від залишків старої обмотки і проріжте пази в контактній частині колектора, щоб потім вставити туди кінці котушок для закладення.
3
Очищений якір загільзуйте. Виготовте гільзи з електротехнічного картону товщиною 0,2 мм і вставте їх в пази якоря. Після установки оновленого колектора, очищення якоря і вставляння в його пази гільз приступайте до намотування котушок.
4
При кругової намотке укладіть витки котушки послідовно до заповнення всіх пазів якоря. Укладку виробляєте проти годинникової стрілки, якщо дивитися з боку вала, таке укладання називається укладанням вправо.
5
Не забудьте накласти бандаж на обмотку в районі колектора, щоб закріпити витки котушок. Бандаж являє собою кілька витків їх товстої нитки, яку слід туго намотати і зав'язати. Не використовуйте нитка з капрону - вона може оплавитися під час роботи якоря. Кращий варіант - бавовняна нитка.
6
Перевірте пристрій на предмет відсутності міжвиткових замикань і обривів обмотки. Зробити це необхідно до просочення, оскільки на непросочених якорі несправну обмотку легко помітити.
7
Для закріплення витків котушки зробіть просочення. Її можна зробити з епоксидної смоли для гарячого затвердіння з пластифікатором. При просочуванні в домашніх умовах також підійде будь лак.
8
На завершення зробіть проточку. Від неї залежатиме ступінь іскріння. Биття не повинні перевищувати 0,05 мм. Різець повинен бути правильно заточений для міді. По закінченні проточки зробіть повторну перевірку на відсутність міжвиткових замикань.