Як зробити діодний міст. радіатор охолодження своїми руками для діодного моста.

Доданий міст - одне з найпоширеніших в електроніці пристроїв, призначених для випрямлення змінної напруги. В результаті перетворення на виході діодного міст а виходить пульсує напруга вдвічі більшої частоти, ніж на вході. Без такої схеми не обходиться практично жоден блок живлення сучасних електротехнічних пристроїв.
Інструкція
1
Виберіть тип діодного міст а. Він може бути виконаний з окремих діодів або ж у вигляді монолітної діодним збирання. Така збірка має перевагою, оскільки проста при монтуванні на платі, проте у разі виходу діода з ладу його неможливо буде замінити іншим. Доведеться міняти всю схему.
2
При відсутності готового діодного міст а зберіть його з чотирьох діодів. Підійдуть діоди, розраховані на силу струму 1 А і напругу 1000 В. Розрахуйте необхідну потужність міст а за допомогою множення граничного струму на максимальне напруження, з дворазовим запасом по потужності.
3
Приклад розрахунку: мається діодний міст на 1000 В і 4 А. Потужність навантаження складе 1000х4 = 4000 Вт З урахуванням подвоєного «запасу міцності»: 4000/2 = 2000 Вт (2 кВт). Аналогічно вважається потужність і для інших моделей випрямних міст ів. При складанні діодного міст а враховуйте, що через кожен з діодів буде протікати близько 70% загального струму, іншими словами, якщо в навантаженні струм 4 А, то в окремому діоді міст а він складе 3 А.
4
Для охолодження збірки міст а (припустимо, ви вмонтовуєте міст для зварювального напівавтомата), використовуйте алюмінієвий радіатор площею близько 800 кв. см. Підготуйте поверхню радіатора: просвердлите отвори, наріжте різьбу для кріплення збірки. Використовуйте для підвищення тепловіддачі теплопровідних пасту КПТ-8.
5
Діодний збірку закріпіть на поверхні радіатора за допомогою болтів М6, використовуючи при цьому трубчастий ключ.
6
розпаяними схему мідної шиною. Шину розміром 10 кв. мм припаяйте до висновків збірки і шину розміром 20 кв. мм для ланцюга входу-виходу струму. Шину обов'язково припаювати до висновків діодних міст ов, якщо з'єднати міст и без пайки (клемами), кінці висновків будуть сильно грітися. В результаті вийшов невеликий за розмірами діодний міст , зручний для компонування його в корпусі зварювального напівавтомата.
Зверніть увагу
Діо? Дний мо? Ст - електрична схема, призначена для перетворення («випрямляння») змінного струму в пульсуючий. Таке випрямлення називається двухполуперіодним. Виконується по мостовій схемі Гретца.
Корисна порада
Для довідки: випрямляч - це електровакумне або напівпровідниковий пристрій, призначений для перетворення змінного вхідного електричного струму в постійний вихідний електричний струм. Діодний міст - електронна схема, призначена для випрямлення змінного струму в пульсуючий постійний.