Як приготувати смачну пшоняну кашу. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Щи да каша - їжа наша. Народ неспроста придумав цю прислів'я. Значення каші в російській кухні важко переоцінити. Простота приготування, різноманітність смаків, наявність різних мікроелементів - все це є в каші. За можливість нагодувати домочадців дешево і ситно господині завжди цінували це блюдо. Приготуйте смачну пшоняну кашу з родзинками і курагою - переконайтеся в перевагах цієї їжі.
Вам знадобиться
  • 200 г пшона;
  • 100 г вершкового масла;
  • 0,5 літра молока;
  • 50 г родзинок;
  • 50 г кураги;
  • цукор;
  • сіль.
Інструкція
1
Візьміть пшоно, покладіть його у велику чашку, налийте холодної води. Перетріть крупу між долонями, злийте воду. Повторюйте цю процедуру до тих пір, поки зливається вода не буде прозорою. Після такого промивання гірчити пшоно не буде.
2
Налийте в посуд з пшоном гарячої води. Перемішайте крупу ложкою. Воду злийте.
3
Ізюм та курагу промийте теплою водою, воду злийте. Наріжте сухофрукти маленькими шматочками.
4
Додайте родзинки і курагу в посуд з промитим пшоном, все перемішайте.
5
У глиняний горщик викладіть пшоно з курагою і родзинками. Маса не повинна займати більше половини горщика.
6
Залийте молоком вміст до вигину горщика. Не старайтесь заповнити молоком весь об'єм горщика, тому при приготуванні воно потече через край. Вершковим маслом змастіть внутрішню поверхню вигину горщика. Це запобіжить "втікання" молока.
7
У горщик додайте сіль і цукор за смаком.
8
Горщик поставте на деко, в який налито трохи води. Поставте в розігріту до 180 градусів духовку. Готуйте приблизно 40 хвилин (до появи золотистої скоринки). Час від часу акуратно помішуйте кашу . Якщо крупа ще не розварилася, але вже почала чіплятися до стінок і дну горщика, тому молоко википіло, долийте в кашу ще трохи молока. Після того, як каша звариться, духовку вимкніть від харчування, а горщик залиште на 10-15 хвилин у духовці для досягнення ефекту томління.
9
Присмачите готову пшоняну кашу з курагою і родзинками вершковим маслом. Подавайте на стіл горячей.Пріятного апетиту!
Корисна порада
Кількість інгредієнтів можна збільшити пропорційно обсягу посуду та кількістю персон, для яких готується каша.Прі відсутності глиняного горщика для приготування каші можна скористатися толстостенной кастрюлей.Еслі родзинки і курага дуже сухі, попередньо замочіть їх у теплій воді на 30 хвилин.