Як підключити перемикач.

Звичайний вимикач замикає і розмикає ланцюг з лампою, включаючи і вимикаючи світильник. Для того щоб створити іншу електричну ланцюг харчування лампи, знадобиться перемикач (дублюючий вимикач). Такий спосіб управління в багатьох випадках допомагає підвищити ефективність використання освітлювальних приладів.
Вам знадобиться
  • Одно- і двоклавішні вимикачі, електричні дроти, інструмент для електричного монтажу
Інструкція
1
Складіть спочатку принципову схему перемикачів. Перемикачі повинні мати два комутаційних становища. При збігу положень перемикачів електрична ланцюг лампи замикається, на неї подається живить напруга. Коли рухливі контакти стоять в положенні 2, забезпечується безперервність ланцюга.
2
Тепер натисніть на клавішу будь-якого вимикача. Його рухливий контакт перейде в положення 1, що призведе до розмикання ланцюга живлення лампи. Щоб запалити світло, натисніть на клавішу будь-якого з перемикачів. Тобто управління світлом здійснюється з двох місць.
3
Тепер змонтуйте аналогічну схему Двоклавішний перемикача. Такі перемикачі представляють собою пару незалежних один від одного одноклавішних перемикачів. Кожен з них підключається по схемі в електричну ланцюг потрібно лампи або групи світильників.
4
Якщо ви не маєте наміру обмежувати себе числом місць, з яких можна управляти світлом, передбачте схему з двох перемикачів і одного перехресного вимикача. Така модель підключення освітлення дозволяє управляти електричним приладом з трьох місць. Це один з видів так званих прохідних вимикачів. Перемикачі цього типу має чотири, а не три контакту. Додайте в схему ще одні проміжний перехресний вимикач, і ви можете збільшити кількість місць, з яких можливо буде оперувати світлом.
5
Розібравшись з принциповою схемою дії перемикачів, приступайте до безпосереднього монтажу в конкретних умовах. Зверніть увагу, що одноклавішних перемикача мають три контакти (на схемі вони виділені синім кольором), так що закладати в монтажну канавку необхідно три дроти. Для обв'язки двухклавішний перемикачів знадобиться шість проводів. Для реалізації схеми управління з трьох місць закладіть для перехресного вимикача дві пари проводів.