Як перебудувати будинок. Як перебудувати старий будинок.

Реконструкція житла передбачає широкий спектр будівельних заходів: від часткового видозміни житла до його повної перебудови. Іноді буває складно провести межу між ремонтом або переплануванням будинку і власне реконструкцією. Різниця полягає, насамперед, у ступені та характері внесених змін.
Інструкція
1
Визначте кінцеву мету перебудови будинку . Вам необхідно створити чіткий образ нового житла, яке ви маєте намір отримати в результаті. В іншому випадку реконструкція може невиправдано затягнутися і перетвориться в «довгобуд». Знаючи, у що ви маєте намір перетворити ваше нинішнє будова, можна більш чітко спланувати етапи робіт і закупити всі необхідні матеріали.
2
прорахувати витрати на проведення перебудови будинку . Виходите при цьому з конкретної ситуації. Якщо у вашому розпорядженні є придбане вами розпочате будівництво, це може стати передумовою для реконструкції. Близько половини витрат на будівництво становлять витрати на фундамент і несучі стіни. Тому повна перебудова такого недобудованого споруди навряд чи буде виправданою.
3
Якщо ви придбали будинок під «чистову обробку», то можлива ситуація, коли будівля проектувалася без врахування ваших уподобань і потреб. Прорахуйте в цьому випадку, яка буде вартість перебудови будинку під ваші смаки укупі з витратами на можливу повну реконструкцію будинку . Перебудова може при цьому включати обробку фасаду та інтер'єру, прибудову гаража або веранди, невелике перепланування приміщень.
4
В деяких випадках в якості причини перебудови будинку виступає бажання перетворити зовнішній невиразний вигляд будинку . При цьому варіанті обмежтеся обробкою фасадів, зміною покрівлі, введенням додаткових архітектурних змін (наприклад, башточок).
5
З метою збереження ландшафтного дизайну території заміського будинку використовуєте каркасно-панельні технології, що дозволяють компактно і акуратно складувати будівельні елементи і не допустити скупчення будівельного сміття.
6
Проведіть детальне обстеження фактичного стану конструкцій будинку . Бажано замовити професійну експертизу з технічного обстеження будівлі - це допоможе звести фінансові ризики до мінімуму.
7
Для складання проекту майбутньої перебудови будинку запросіть архітектора, який має досвід подібної роботи. Після розробки проектної документації узгодьте її у відповідних інстанціях. Тепер можна перейти до безпосередніх робіт з реконструкції будинку .
8
Починайте перебудову з фундаменту, оскільки могло відбутися ослаблення кладки або зменшення несучої здатності грунту. Оскільки закладені в проект реконструкції будинку зміни можуть збільшити навантаження на фундамент, передбачте розширення його підошви. Для збільшення щільності ґрунту та його несучої здатності виконайте його цементування, утрамбовування щебеню або пристрій набивних паль.
9
Якщо перебудова будинку передбачає зведення прибудови до будинку, передбачте правильне поєднання існуючих і прибудованих фундаментів. Чи не прив'язуйте жорстко нову конструкцію до старої, це може привести до перекосів і тріщин.
10
Для зміцнення стін використовуйте в каркасі будови металеві конструкції. Можлива прибудова нової кладки уздовж всієї поверхні стін, при цьому старі стіни кріпите до нової кладці анкерними болтами.
11
Останній етап перебудови будинку - пристрій покрівлі. Якщо знос покрівлі значний, зробіть демонтаж всього покриття і здійсните повну реконструкцію даху. Якщо ви маєте намір надбудувати мансарду, поміняйте і кроквяну систему. Якщо ж дефекти даху несуттєві, обмежтеся заміною пошкоджених її ділянок та фарбуванням.