Як відрізнити алергію від пітниці. Пітниця або алергія.

Алергічний дерматит (алергія) і пітниця є шкірними проявами алергії і виникають при взаємодії шкіри з алергенами і токсинами. Зовні вони відрізняються один від одного характером висипу. Алергія і пітниця виникають, в більшості випадків, у дітей. Іноді висип може з'явитися і у дорослих.
Вам знадобиться
  • Для профілактики алергічних висипань на шкірі, необхідно забезпечити дитині правильний догляд і стежити за його харчуванням. Чи не кутайте дитини, щоб він не пітнів, купуйте одяг тільки з натуральних тканин, частіше міняйте підгузники, не забувайте провітрювати приміщення, де знаходиться малюк. Під час купання, додайте у воду настій череди або трохи марганцівки. У спекотні місяці приберіть з-під простирадла клейонку. Чи не перегодовуйте дитини і намагайтеся дотримуватися режиму харчування.
Інструкція
1
Для профілактики алергічних висипань на шкірі, необхідно забезпечити дитині правильний догляд і стежити за його харчуванням. Чи не кутайте дитини, щоб він не пітнів, купуйте одяг тільки з натуральних тканин, частіше міняйте підгузники, не забувайте провітрювати приміщення, де знаходиться малюк. Під час купання, додайте у воду настій череди або трохи марганцівки. У спекотні місяці приберіть з-під простирадла клейонку. Чи не перегодовуйте дитини і намагайтеся дотримуватися режиму харчування. При алергії висип проявляється у вигляді дрібних червоних прищів. Вони з'являються, як правило, на згинах і кистях рук, на животі, на стегнах, пахвами, на голові. Висип може бути у вигляді червоних шорстких плям навколо очей, на щоках і на тілі. Буває, що плями висипу збільшуються в розмірах, і на них утворюється рідина. Вони можуть запалюватися. Алергічний висип супроводжується свербінням, особливо, вночі або коли дитина спітніє. Висип тримається на тілі досить довго. Як правило, алергічного дерматиту більше схильні діти у віці до року. Бувають випадки, коли він спостерігається у дітей після року, у підлітків і у дорослих. Основна причина загострення недуги - алерген, неправильне харчування і переїдання. Імунна система починає виробляти антитіла, що нейтралізують алерген, і процес супроводжується алергічною реакцією. Ферменти в дитячому організмі не в змозі розщепити деякі речовини, і вони потрапляють в кишечник у вигляді алергену. При переїданні не вся їжа встигає засвоїтися. Вона починає гнити в кишечнику, в результаті чого, з'являються токсини, які проникають в кров і викликають алергію. Печінка маляти не в змозі нейтралізувати токсини, і вони виводяться з організму з сечею, через легені і з потом. Потрапляючи на шкіру з потом, вони призводять до її запалення. У більшості випадків, алергічний дерматит проходить з віком, коли відбувається дозрівання клітин печінки.
2
Пітниця з'являється на згинах рук, ніг, пахвами, на спині, на шиї і в тих місцях, які більше пітніють. Висип виникає у вигляді дрібних рожевих цяток, що не запалюються і швидко проходять. Як правило, висип тримається не більше 2-3 днів. На обличчі пітниця не виявляється. Якщо у дитини з'явився висип на обличчі, значить, це не пітниця, а алергічний дерматит.
Корисна порада
При виникненні будь-якого типу висипу, необхідно викликати лікаря. Він встановить точний діагноз і призначить адекватне лікування.
Червоні цятки і прищики на тілі малюка можуть свідчити про кілька речей. По-перше, це може бути нешкідлива, але вимагає уваги, потничка. По-друге, таке серйозне захворювання, як алергія. При виникненні подібних симптомів необхідно правильно відрізнити одне від іншого і надати потрібну медичну допомогу.
Інструкція
1
Алергія являє собою підвищену чутливість організму на який-небудь зовнішній подразник. У дітей вона може виникнути, найчастіше, через надлишкового надходження в організм алергенних продуктів: цитрусових, полуниці, шоколаду або інших, які здаються цілком нешкідливими, продуктів. Зазвичай вона починає проявлятися на щічках дитини у вигляді досить великих червоних прищиків і цяток. Шкіра навколо них досить сильно ущільнена, а може бути і злегка припухлості. Часто алергія може супроводжуватися підвищеною температурою тіла.
2
потнічкі на тілі у малюка виникає в тих місцях, де шкіра часто пріє або потіє. Наприклад, в різних складочках, на шийці дитини, на попці при зіткненні її з підгузником. Через це там з'являються маленькі червонуваті прищики без явних ознак запального процесу.
3
Виявляються ці два захворювання практично однаково. Але, щоб убезпечити малюка, краще спочатку виключити алергію . Згадайте, що нового ви їли самі (у разі годування грудьми) або давали йому. А, може бути, ви просто перевищили допустиму кількість якої-небудь звичайної їжі. Виключіть можливий алерген з його раціону.
4
Пам'ятайте, що достовірно встановити причини такої реакції на шкірі малюка може тільки досвідчений педіатр. Тому при виникненні перших ознак обов'язково зверніться за допомогою до лікаря. Він проведе ретельне обстеження, розгляне особливості харчування малюка і при необхідності дасть направлення до лікаря-алерголога. А той вже призначить правильне медикаментозне лікування.
5
Чи не звернувшись за допомогою до лікаря-педіатра і займаючись самолікуванням, ви ризикуєте здоров'ям своєї дитини. Адже алергія є досить небезпечним захворюванням, здатним викликати серйозні наслідки і навіть летальний результат.