Як навчитися грати на саксофоні. Як извлеч звук з саксафона.

Саксофон - інструмент мрії для багатьох любителів джазу, а й для інших музичних жанрів саксофон теж представляє широкі горизонти. Навчитися грати на саксофоні може кожен, якщо ви давно мріяли зробити це - не відкладайте!
Вам знадобиться
  • саксофон, метроном, викладач або самовчителі з відеокурсами (краще викладач), ноти і апплікатура, партитури
Інструкція
1
Щоб навчитися грати на саксофоні , найголовніше, про що вам слід пам'ятати - треба займатися. Інструмент не вимагає тривалих перерв у заняттях. Якщо займатися від випадку до випадку, ви ніколи не навчитеся грати на саксофоні хоча б стерпно. Щоденні вправи, навпаки, навіть недовгі, здатні серйозно підняти ваш рівень за нетривалий час.
2
Найкраще знайти собі викладача. Це не той інструмент, який легко досконало освоїти лише самостійно по самовчителю. Це теж можливо, але зажадає набагато більших зусиль і часу. Якщо ви десь помиляєтеся, то вказати вам на неправильну техніку зможе тільки викладач. А це дуже важливий аргумент на його користь.
3
Якщо ви не змогли знайти викладача, то доведеться все робити самостійно. Одна з головних помилок новачків у тому, що вони намагаються відразу грати якомога швидше. Не поспішайте. Ви вже навчилися видобувати звуки, але тепер вам належить почати робити це красиво. Якщо ви навчитеся виготовляти приємний і якісний звук, за технікою справа не застоїться. Хороший звук - складна справа. У саксофоністів, щоб домогтися його, йде чимало часу. Якщо хочете отримувати якісний приємний звук, кожен день вправляйтеся, граючи довгі ноти.
4
Після довгих нот для розминки грайте арпеджіо і гами. Це дозволить розвинути гнучкість пальців і поліпшить вашу техніку, з'явиться побіжність. Граючи, використовуйте метроном. Здається, що ви добре відчуваєте ритм? Але час від часу ви будете збиватися, прискорюватися, і т.п. Метроном нікому не пошкодив, а ось допоміг він усім, хто ним користувався.
5
Якщо ви все-таки займаєтеся без викладача, то час від часу вам знадобиться оцінити свою гру. Не покладайтеся на думку друзів і близьких - записуйте себе і слухайте ці записи. Так ви відразу помітите, де у вас кульгає звук, де ритм, а де провалюється малюнок мелодії. До того ж, як тільки ви почнете записувати свою гру, тут же будете грати старанніше, самі того навіть не помічаючи.
6
Розвивайтеся. Слухайте саксофон музику, ходіть на концерти. Ви дізнаєтеся багато нового, помітите якісь особливі прийоми, які не описані в книгах, а самі ви б не здогадалися так робити.
7
Якщо ви досі не знаєте ноти, то вам належить вивчити їх. Без цього неможливо серйозно грати на такому музичному інструменті, як саксофон. Нотна грамота - не така вже складна штука. Як тільки ви познайомитеся з нею ближче, самі в цьому переконаєтеся.
Навчитися грі на саксофоні під силу кожному, навіть тому, хто ніколи не мав справи ні з одним музичним інструментом. У будь-якому випадку вам знадобиться велика кількість часу для практичних занять, а також завзятість і терпіння, адже не все може вийти з першого разу.
Інструкція
1
Займатися найкраще не поодинці, а під керівництвом досвідченого викладача. Тільки він зможе поправити вас, якщо ви будете грати невірно, вкаже на ваші помилки, підкаже, як їх виправити. Також він зможе навчити вас різним технікам виконання. Майте на увазі, що освоювати саксофон самостійно досить важко, це відніме дуже багато часу. Тому займіться пошуком репетитора або зверніться до музичної школи.
2
Якщо ви все-таки віддаєте перевагу самостійні заняття, тоді придбайте самовчитель гри на саксофоні. В інтернеті ви побачите велику кількість різних відеокурсів. Там можуть детально описуватися і техніки гри, і багато нюансів, які новачкові, як правило, зовсім невідомі. За таким відеоматеріалів можна навчитися витягувати звуки. На початковому етапі не прагнете робити акцент на швидкість (нехай ви будете грати дуже повільно, зате одержувані звуки будуть приємними і якісними, що не будуть різати слух). Швидкий темп під силу тільки вже досвідченим музикантам, оскільки вони вже домоглися потрібної техніки виконання завдяки довгим і наполегливим тренуванням.
3
Ще один важливий аспект - це тривалість і частота тренувань. Не забувайте про те, що не можна займатися лише час від часу. Ви повинні намагатися відточувати вашу майстерність і вміння грати щодня, не роблячи великих перерв між заняттями. Вправляючись підлягає, ви зможете за більш короткий термін зробити рівень вашої гри набагато вище.
4
Відкрити для себе нові, невідомі вам раніше прийоми гри, можна при відвідуванні концертів. Прослуховування саксофонної музики «наживо» дозволить вам розвиватися в даній області.
Зверніть увагу
Вам обов'язково належить вивчити ноти. В іншому випадку ви не зможете піднятися вище рівня любителя. Серйозна гра на саксофоні без знання нотної грамоти просто неможлива.
Корисна порада
Щоб дізнатися, чи не робите ви помилок при грі, записуйте її. Таким чином ви відразу зможете зрозуміти, чи не кульгає чи у вас ритм або звук. До речі, самі того не помічаючи, при записі вашої тренування ви станете грати набагато старанніше.