Як годувати курчат.

Раціон маленьких курчат дещо відрізняється від раціону дорослих курей. У міру дорослішання молодняка він змінюється і поступово наближається за своїм складом до корму для дорослих пернатих. Щоб курчат а виросли здоровими їх потрібно правильно годувати, а головне вчасно і з додаванням усіх необхідних елементів, які сприяють нормальному росту і розвитку молодняка.
Інструкція
1
Перше годування щойно вилупилися курчат має складатися з подрібнених і обвалених в манної крупі яєць зварених круто. Поглядайте за малюками, вони можуть давитися незвичним продуктом, адже вони раніше не їли нічого подібного. Годувати малюків потрібно 8 разів на добу приблизно в один і той же час. Давайте тільки свіжий і якісний корм, інакше малюки можуть загинути.
2
На другий і третій день життя пташенят давайте їм кисляк і хліб, розмочений у молоці і злегка віджатий від рідини. У наступні кілька днів додавайте в раціон курчат розварене пшоно і вівсяну крупу. Якщо у вас є кукурудзяна мука, підмішувати невеликі порції цінного продукту в основний корм малюків, від цього вони почнуть швидше рости.
3
Приблизно з шостого дня починайте давати малюкам мінеральні добавки. Наприклад, дрібно подрібнену шкаралупу яєць, черепашку або деревну золу. Це потрібно їм для здорового росту кісткової тканини і формування оперення.
4
З десятого дня переводите курчат на шестиразове годування, але раціон поки що не змінюйте. Давайте тепер не варене пшоно. Яйця та інші добавки не виключайте з харчування молодих птахів. Тільки тепер суха складова корму повинна бути в більшому обсязі і займати приблизно 70% від усього раціону.
5
З двадцятого дня переводите молодняк на комбіновані корми для птиці. Потім плавно вводите незбиране зерно, але не забувайте стежити, щоб в годівницях завжди була свіжа вода, адже кури іноді проливають її.
6
Влітку підрослому молодняку давайте зелень або випускайте їх гуляти у відкритий загін, але вільно все ж не можна відпускати, вони зіпсують весь урожай, якщо доберуться до городу. Уже до холодів курчат а виростуть і перетворяться на дорослих птахів, яких уже можна забивати і вживати в їжу. Вага молодняку, вирощеного з початку весни і до осені, досягає 1,5-2 кг, а іноді й більше.
Зверніть увагу
Перший раз годівля курчат яєчних порід слід проводити відразу ж після повного виведення. Протягом перших трьох - п'яти днів життя курчат потрібно годувати звареними круто яйцями, сиром, подрібненим зерном кукурудзи, пшениці і пшоном. Яйце перед годуванням очищають від шкаралупи і протирають через решето.
Корисна порада
Годування курчат. Молоді курчата повинні бути забезпечені збалансованим кормом і хорошою прісною водою. Раціон годівлі з наукової точки зору складено в певних цілях і залежать від того, призначається він для бройлерів або для несучок. Фактично, якщо годувати курчат тільки зерном і травою, нестача поживних речовин може викликати авітаміноз, що позначиться на наборі ваги і загальному здоров'я курчат.