Як очистити кахельну плитку.

Кахельна плитка поступово покривається шаром нальоту від води, жиру або миючих засобів, наприклад, мила. Особливо часто ця проблема виникає у ванних кімнатах або на кухні біля плити, та й на підлозі теж. Відмити кахель і повернути йому первісну яскравість можна, але для цього потрібно докласти трохи зусиль і витратити масу часу. Регулярний догляд за кахлем полегшує процес прибирання, адже не потрібно відтирати старі стійкі забруднення.
Інструкція
1
Невеликі забруднення відмивають звичайним засобом для миття посуду. Злегка змочіть кахель, потріть губкою і залиште відмокати на кілька хвилин, але стежте, щоб вода не випарувалася повністю, інакше доведеться повторювати все з самого початку. Потім потріть кахель активними круговими рухами і обполосніть його чистою водою. Не забудьте насухо витерти рушником, щоб не було патьоків від води.
2
Якщо забруднення не відмилися, скористайтеся більш сильними засобами. Наприклад, купіть очищуючий гель для кахлю. Він містить абразивні частинки і відмінно видаляє навіть найстійкіші забруднення. Але не перестарайтеся, можна пошкодити гладку поверхню кахлю і забруднюватися він почне в два рази швидше.
3
Коли плитка сильно забруднена, а йти в магазин немає можливості, можете скористатися звичайною харчовою содою. Нанесіть невелику кількість соди на вологу губку і потріть плитку . Але так можна пошкодити поверхню, тому стежте, щоб губка і стіна були вологі, під впливом води сода розм'якшується і перестає дряпати поверхню кахлю.
4
Також можете скористатися і хлором. Розведіть хлорку з водою і окропити з пульверизатора плитку . Почекайте трохи і протріть вологою ганчірочкою. Цей метод очищення здатний впоратися навіть з цвіллю, яка нерідко з'являється у ванній кімнаті. Якщо ви не хочете контактувати з хлором, купите в магазині рідини для очищення кахлю. Такі засоби чудово справляються з усіма видами забруднень, які тільки можуть з'являтися на плитці у ванній і на кухні.
5
Для регулярного догляду за плиткою використовуйте засіб для очищення стекол і дзеркал. Воно не тільки впорається зі слабкими забрудненнями, але і додасть блиск кахлю. Зрошують поверхню плитки засобом, чекайте і протирайте м'якою ганчіркою. Обробку бажано проводити два рази на тиждень.
Кахельну плитку у ванній поступово покриває наліт від води і миючих засобів. Відмити її і зробити знову яскравою і блискучою реально. Але для цього знадобиться чимало часу і зусиль. За плиткою потрібно доглядати регулярно, щоб потім не боротися зі старими і стійкими забрудненнями.
Вам знадобиться
  • - засіб для миття посуду;
  • - губка;
  • - махровий рушник;
  • - серветка з мікрофіброю;
  • - гель для кахельних поверхонь;
  • - харчова сода;
  • - хлорка;
  • - засіб для очищення дзеркал і стекол.
Інструкція
1
Незначний або свіжий наліт отмойте за допомогою звичайного засобу для миття посуду. Трохи намочіть проточною водою кахель, протріть його губкою і на кілька хвилин залиште відмокати. Слідкуйте, щоб рідина повністю не випарувалася, щоб потім не довелося все повторювати спочатку. Після цього протріть плитку енергійними круговими рухами, обполосніть чистою водою оброблену поверхню. Витріть кахель насухо, щоб не залишилося потоків і розлучень. Для цього підійде махровий рушник, який не залишає після себе ворс, або спеціальна серветка з мікрофіброю.
2
Якщо відмити забруднення не вийшло, використовуйте більш сильні засоби. Купуйте спеціальний очищуючий гель для кахельних поверхонь. У його складі є абразивні частинки, які відмінно справляються навіть з самими стійкими забрудненнями. Головне не перестарайтеся, інакше можете пошкодити гладку плитку. Через це вона буде тільки більше забруднюватися.
3
Щоб очистити сильно брудний кахель візьміть звичайну харчову соду. Невелика кількість її нанесіть на вологу губку і протріть всю плитку. Щоб не пошкодити поверхню, стежте за тим, щоб стіна і губка були постійно вологі. Сода під впливом води розм'якшується і не дряпає поверхню.
4
Скористайтеся хлоркою. Для цього розведіть її з водою і окропити кахель з пульверизатора. Трохи почекайте і протріть плитку вологою ганчіркою. Даний метод очищення справляється навіть з цвіллю, яка дуже часто з'являється у ванній кімнаті.
5
Для регулярного догляду за кахлем купіть засіб для очищення дзеркал і стекол. Воно підходить для слабких забруднень і надає плитці природний блиск. Цим засобом обробіть поверхню. Через невелику кількість часу, протріть плитку м'якою ганчіркою.
Корисна порада
Проводьте очистку хоча б раз на тиждень. Це допоможе уникнути застарілих плям, з якими потім дуже складно боротися.