Як відрізнити мельхіор від срібла. Як відрізнити срібло від мельхіору на столових приладах.

Як відрізнити мельхіор від срібла? Це питання досить актуальне. Часто, знайшовши стару річ, замислюєшся, викинути її або залишити, представляє вона яку-небудь цінність або просто займає місце. Зовні мельхіор і срібло відрізнити не так просто, але якщо слідувати декільком радам, ця задача суттєво спроститься.
Інструкція
1
Подивіться на пробу. Якщо це мельхіор , то ви побачите абревіатуру МНЦ (сплав міді, нікелю та цинку). На сріблі ж повинна бути звичайна проба, як на будь-якому дорогоцінному металі, що складається з цифр (наприклад, 925).
2
Потримайте виріб у воді. З сріблом нічого не відбудеться, а ось поверхня мельхіор а окислиться зеленим кольором.
3
Потріть поверхню виробу ляпісним олівцем. Якщо поверхня залишається без змін, то будьте впевнені - це срібло. На поверхні мельхіор а з'явиться темна пляма.
4
Спробуйте оцінити вагу виробу. Вироби з мельхіор а будуть здаватися дуже легкими порівняно з виробами з срібла.
5
Зверніть увагу на ціну. Якщо при покупці вам пропонують срібний виріб за низькою ціною, є привід задуматися. Скоріше всього, це мельхіор .
6
Зверніться за допомогою до власних органам нюху. Понюхайте предмет. Мельхіор, як правило, має запах міді. Щоб краще відчути запах, виріб можна потерти. «Продзвоните» і послухайте звук, який воно видає.
7
Зверніться до фахівців: ювелірам, реставраторам по металу. Завдяки своєму досвіду, вони напевно зможуть визначити, з чого зроблена річ: срібна вона чи всього лише підробка під срібло.
8
Використовуйте йод. Срібло на сонці, в тому місці де використовувався йод, потемніє. Є у даного методу мінус. Що з'явилося пляма очищати доведеться вам.
9
Зачистіть поверхню, де будете проводити експеримент і капніть хромпик. Чим вище проба срібла, тим інтенсивніше буде червоний колір.
10
Ну і запам'ятайте, що мельхіор дуже часто використовувався для виготовлення посуду. І якщо на виробі немає проби, то скоріше за все це і є мельхіор овая річ, можливо покрита сріблом.
11
Мельхіор від срібла відрізнити дуже складно і часто неможливо. Якщо ви хочете бути впевнені на 100%, краще зверніться до професіоналів. Покладіться на свою інтуїцію: нюхайте, слухайте, зважуйте, дивіться.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=R41Dlt4z_EU
Мельхіор - це сплав міді і нікелю, який має хорошу механічну міцність. Зовні мельхіор схожий на срібло, тому досить часто вироби з цього сплаву доводиться відрізняти від срібних.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - ватний диск;
  • - ляпісний олівець;
  • - йод.
Інструкція
1
Щоб визначити, з срібла зроблено виріб або мельхіору, в першу чергу подивіться предмет на наявність проби. Якщо присутній абревіатура МНЦ, це мельхіор. На сріблі, як правило, мається звичайна проба, що складається з декількох цифр, як і на будь-якому іншому дорогоцінному металі.
2
Можна відрізнити мельхіор від срібла за допомогою звичайної води. В якусь ємність налийте воду і покладіть в неї досліджуваний предмет, залиште на деякий час. Після цього дістаньте з води і подивіться. На предметі, виготовленому з мельхіору, з'явиться зеленуватий відтінок, колір срібла залишиться незмінним.
3
Відрізнити мельхіор можна і за запахом. Принюхайтеся до предмету: якщо відчуваєте явний запах міді, значить, це мельхіор. Щоб запах відчувався сильніше, потріть виріб.
4
Трохи зволожите поверхню предмета змоченим у воді ватним диском і попідкреслювану на ньому ляпісним олівцем. Якщо річ виготовлена з срібла, сліду не залишиться. На мельхіорі же утворюється темна пляма. У разі, коли мельхіор покритий сріблом, знайдіть на предметі зношене містечко і виконайте цю ж процедуру.
5
Оцініть вага предмета. Річ з мельхіору буде казать легкою.
6
Відрізнити ці метали можна і за допомогою йоду. Капніть трохи йоду на виріб і покладіть його ненадовго на сонце. На срібній речі з'явиться темна пляма. Хоча його буде складно відчистити.
Зверніть увагу
Якщо ви купуєте срібну річ за дуже низькою ціною, варто задуматися. Найімовірніше, вам пропонують добре оброблений мельхіор.
Корисна порада
Часто речі з даного сплаву Сріблом, в цьому випадку досить складно правильно визначити, з чого річ виготовлена. Щоб зрозуміти, який перед вами метал, краще звернутися за допомогою до фахівця, наприклад, в ювелірну майстерню.