Як зробити ластівчин хвіст. Як виглядають кути рубаного будинку в ластівчин хвіст.

У столярній справі існує безліч варіантів кріплення деталей між собою. Одним з найміцніших і отже, найефективніших по праву є з'єднання - «ластівчин хвіст ». Кріплення являє собою дві деталі, в одній з яких випив шипи особливої зубчастої форми - « хвіст и», а в інший, відповідно, пази тій же конфігурації. Крім усього іншого, «ластівчин хвіст » при належному виконанні дуже непогано виглядає і здатний прикрасити столярний виріб.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - кутник;
  • - ножівка;
  • - стамеска;
  • - молоток.
Інструкція
1
З'єднання має підвищену міцність за рахунок напруги, спрямованого вздовж деталі, на якій пропілен шип, тому визначтеся, в якої деталі у вас будуть « хвіст и». Розмір і кількість шипів залежить від розміру деталей, що з'єднуються. Оптимальний варіант розподілу такий: співвідношення середньої товщини шипа до середньої ширині паза складає 1: 2.
2
У краю першої деталі накресліть з двох сторін лінію на відстані від торця, приблизно такому ж, як товщина заготовки. Розмітку розрахованого відстані між пазами перенесіть на осьову лінію, потім намітьте розташування шипів. Зробити це можна за допомогою кутоміра. Дослідним шляхом встановлено, що оптимальний кут нахилу шипа не повинен перевищувати 10-12 градусів. Тепер расчертите контури шипів з обох сторін заготовки.
3
Пропиляєте ножівкою по лініях, які намічені, після чого акуратно виберіть стамескою шипи. Для того щоб не було відколів, краще вибирати стамескою з двох сторін заготовки, тобто спочатку виберіть з одного боку приблизно половину товщини, потім переверніть деталь.
4
«Хвости» готові, тепер перекреслити їх на другу заготовку. Так само за допомогою ножівки і стамески спочатку пропиляєте, а потім видовбати пази.
5
Зістикуйте готові деталі, для більшої надійності з'єднання використовуйте трохи клею.
6
«Ласточкин хвіст » також застосовують для з'єднання між собою деталей, що лежать в одній площині (наприклад: рамкові фасади, банні двері і т.д.). Для цього в деталях, які необхідно з'єднати, за допомогою кінцевої фрези проробляється паз. Після цього деталі з'єднуються за допомогою трапецієподібної шпонки.