Як намотати котушку індуктивності.

Катушка індуктивності представляє собою пристрій, здатний запасати електричну енергію в магнітному полі. Застосовуються такі котушки в різних селективних ланцюгах і сглаживающих фільтрах. При виготовленні котушок індуктивності слід мати на увазі, що їх електричні характеристики визначаються числом витків обмотки, властивостями матеріалу муздрамтеатру і його конфігурацією.
Вам знадобиться
  • Мідний провід, каркас, намотувальний верстат, човник
Інструкція
1
Визначте тип котушки, яку ви маєте намір виготовити. Залежно від умов використання та конструкції котушки індуктивності діляться на низькочастотні і високочастотні. Для низькочастотної котушки вам буде потрібно виготовити магнітопровід (сердечник) із сталевих пластин. В високочастотних котушках сердечник або зовсім не використовується, або він зроблений з немагнітного матеріалу. Такий сердечник дозволяє без зміни витків котушки міняти її індуктивність.
2
Підберіть провід для намотування котушки. Як правило, в котушках обох типів використовується мідний провід різного перерізу (мідь має малим опором). Підберіть провід у відповідній ізоляції, в залежності від призначення котушки (найчастіше перевагу слід віддати емалевої ізоляції). Котушки, використовувані в високочастотної частини короткохвильового діапазону, для зниження втрат намотують неізольованим проводом.Для намотування котушок підвищеної добротності, застосовуваних, наприклад, в вузькосмугових фільтрах, використовуйте багатожильний провід, що складається з декількох звитих разом проводів з емалевою ізоляцією.
3
Визначте діаметр дроти для того щоб оцінити можливість його застосування в котушці. При відсутності мікрометра намотайте кілька десятків витків дроту на олівець або інший відповідний стержень (щільно, виток до витка), а потім виміряйте лінійкою загальну довжину намотування і розділіть на кількість витків. Чим більше витків і щільніше намотування, тим точніше результат вимірювання.
4
Виготовте каркас котушки. У домашніх умовах при конструюванні саморобної апаратури каркас можна зробити з паперу, органічного скла, картону. Невеликі за розмірами каркаси виготовте з фотоплівки, з якою попередньо слід видалити емульсію. Для жорсткості використовуйте декілька шарів плівки. З цієї ж плівки виготовте щічки каркаса, приклеївши їх целулоїдним клеєм.
5
Якщо ви майструєте контурну котушку приймача, помістіть її в екран для захисту від зовнішніх електромагнітних полів. Для виготовлення екрана використовуйте листову мідь або алюміній. Діаметр екрану зробіть більше діаметра котушки приблизно в три рази.
6
Намотку дроти на котушку виробляєте вручну або на спеціальному намотувальними верстаті (залежно від типу каркаса і сердечника). Котушка, виконана на кільцевому ферритовом осерді, намотується за допомогою спеціального пристосування (човника).
7
Якщо виникає необхідність пайки емальованого дроту, спочатку видаліть емаль. Це легко зробити, потримавши провід в полум'ї палаючого сірника, зачистивши гострим ножем або протерши провід ватою, змоченою в ацетоні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uQixiaXybM0