Як визначити перетин кабелю.

При ремонті електричних приладів і мереж часто потрібно знати параметри проводки, щоб правильно розрахувати витрати на підготовку комунікацій. Однією з таких характеристик є перетин електричного кабелю. Кабель складається з декількох ізольованих проводів, закритих герметичною оболонкою. Для визначення перетину кабелю вам будуть потрібні деякі прості пристосування та інструменти.
Вам знадобиться
  • Штангенциркуль, лінійка, олівець (стрижень)
Інструкція
1
Визначте необхідні параметри електричної мережі, в якій передбачається використовувати кабель (зокрема, силу струму). При прокладанні кабелю або проводки з декількох проводів в трубах значення допустимого струму повинне бути зменшене на 15-20%, оскільки вони будуть нагрівати один одного. Перетин однієї жили S неважко розрахувати, знаючи її діаметр D. Для цього використовується проста формула: S = 0,785хDхD.
2
Для вимірювання діаметра дроту використовуйте штангенциркуль. Він дає досить незначну похибку вимірювання, якій для розрахунків можна знехтувати (не більше 0,1 мм). Охопіть провід губками штангенциркуля. Злегка притисніть губку, щоб не викликати механічних пошкоджень проводу. Зафіксуйте губки гвинтом. На шкалі приладу ви побачите значення, відповідне діаметру жили, виміряне з точністю до десятих часток міліметра.
3
За відсутності штангенциркуля застосовується інший метод. Очистіть частина жили проводу від ізоляції. Намотайте жилу на олівець, товстий цвях, викрутку або будь-який інший відповідний стержень, намагаючись робити намотування суворо виток до витка, якомога щільніше. Знадобиться намотати на стрижень 10-20 витків жили (чим більше витків, тим вище точність вимірювання). Міцно стисніть витки і виміряйте довжину отриманої спіралі звичайною лінійкою. Потім розділіть її довжину на число витків - ви отримаєте шуканий діаметр жили.
4
Для визначення перетину багатожильного кабелю заміряйте діаметр однієї жили, обчисліть за формулою її перетин , а потім помножте його значення на число жив у проводі. Перетин жил при малих токах, особливо в гвинтових контактних затискачах, визначається механічною міцністю провідника. Перетин жил кабелю не повинно бути менше 2 кв. мм для алюмінієвої жили і 1 кв. мм для мідної жили.
5
Якщо ви хочете почувати себе впевнено і безпечно у своєму житлі, обов'язково перевірте, чи відповідає перетин електричного кабелю максимальної фізичному навантаженні і току захисних запобіжників або автоматичного вимикача.