Як організувати автосервіс.

Стан автодорожнього покриття на наших дорогах залишає бажати кращого, тому рано чи пізно для будь-якої машини буде потрібно проведення ремонту тієї чи іншої її складової. У цьому зв'язку, потік клієнтів автосервісів здається невичерпним.
Інструкція
1
Перед тим як розпочати роботи по створенню автосервісу, необхідно визначитися які машини ви збираєтеся обслуговувати, від цього залежатимуть ваші подальші шагі.Необходімо підібрати ділянку під майбутній автосервіс, бажано площею не менше 4 соток. Кращим варіантом буде придбання ділянки у власність, т.к. орендар може постійно підвищувати вартість оренди, не даючи бізнесу нормально розвиватися. Територія повинна розташовуватися на відстані не менше 50 метрів від житлових будівель, і якнайближче до жвавих автострадах. Перед початком будівництва потрібно дозвіл безлічі інстанцій (пожежна служба, СЕС, ГИБДД).
2
В даний час обов'язкове ліцензування даного виду робіт скасовано, це сильно спрощує процес відкриття власного автосервісу, саме тому конкуренція в цьому бізнесі досить висока.
3
Підбір персоналу - важливий етап в процесі організації будь-якого бізнесу. Не варто брати в штат співробітників, що не мають досвіду роботи або якщо цей досвід дуже малий, це негативно позначиться на іміджі фірми, особливо в перші місяці роботи автосервісу. Потрібно спочатку залучати клієнтів якісним обслуговуванням. Необхідно набирати висококваліфікованих робітників, які є фахівцями в своїй галузі.
4
Набір обладнання залежить від переліку послуг, який надаватиме автосервіс. У кожному разі вам знадобляться: - компресор; - набір інструментів; - пристрій для зарядки акумулятора; - підйомник для зняття мотора; - діагностичне обладнання (якщо ви збираєтеся займатися ремонтом двигуна); - підйомник для самої машини (у разі відсутності оглядової ями). Це мінімальний набір, який при необхідності може бути збільшений.
Зверніть увагу
Якщо врахувати статті витрат (закупівля обладнання, реклама, заробітна плата і т.д.) і доходів (залежить від ефективності реклами та якості обслуговування), рентабельність даного бізнесу може досягати 90%.
Кількість автомобілів на міських вулицях незмінно зростає. Саме тому потреба в якісному і швидкому автосервісі збільшується з кожним роком. Відкриття профільної СТО швидко окупиться і буде приносити стабільний дохід.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - обладнання;
  • - приміщення.
Інструкція
1
Зареєструйте юридична особа, оскільки індивідуальні підприємці в даній сфері можуть викликати недовіру з боку клієнтів. Після реєстрації визначитеся з позиціонуванням вашої компанії. Оскільки дилерські автомобілі обслуговуються в авторизованих сервісах, для вас більш вигідно відкривати СТО вузької спеціалізації. Виберіть один напрямок і розвивайте саме його. Це можуть бути тільки кузовні роботи, або ремонт двигунів і турбін. В даному випадку клієнти будуть звертатися до вас з конкретною проблемою.
2
Виберіть приміщення, найбільш підходяще під СТО. Місцезнаходження та будівля залежить тільки від вашого бюджету. Для невеликого автосервісу підійде і віддалений теплий бокс, в якому можна розмістити необхідне обладнання. Однак розташування поблизу АЗС або в розвинуте промисловій зоні міста буде більш пріоритетним. Перед вибором місця не забудьте врахувати санітарні норми, які регламентують наявність поблизу житлових будинків і водойм. Також врегулюйте адміністративні питання з пожежною інспекцією і ГИБДД.
3
Зробіть ремонт в вашому приміщенні і закупите необхідне обладнання. Залежно від напрямку автосервісу, зробіть оглядові ями, придбайте підйомник. Для ремонту автомобілів вам буде необхідно діагностичне обладнання, слюсарні інструменти. Якщо ви плануєте спеціалізуватися на кузовних роботах, придбайте якісне фарбувально-сушильне устаткування.
4
Найміть досвідчений і грамотний персонал. Навіть найсучасніше обладнання ніколи не зможе компенсувати недостатню кваліфікацію і невмілі руки механіка. Для оплати праці технічного персоналу використовуйте окладно-відсоткову схему, оскільки більш професійні та досвідчені працівники повинні заробляти більше.
Зверніть увагу
Будьте особливо уважні до безпеки автомобілів. Під час ремонту вони можуть бути пошкоджені. Складайте акт приймання автомобіля з описом всіх вже наявних дефектів.
Корисна порада
Ремонт автомобілів незмінно пов'язаний з придбанням запчастин. Налагодьте відносини з постачальниками, зареєструйтесь на інтернет-аукціонах, щоб своєчасно забезпечити клієнту необхідну деталь.