Як знайти поверхню конуса.

Конус - це тіло, в основі якого лежить коло. Поза площині цього круга знаходиться точка, звана вершиною конуса , а відрізки, які сполучають вершину конуса з точками кола основи, називаються твірними конуса .
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, калькулятор
Інструкція
1
Повна поверхню конуса складається з суми бічній поверхні конуса і його заснування. Почати обчислення поверхні конуса можна з обчислення поверхні підстави. Оскільки підставою конуса є коло, скористайтеся формулою площі круга: S =? R2, де S - це площа підстави конуса ,? - Це константа, рівна 3.14, а R2 - це радіус основи в квадраті.
2
Тепер обчисліть бічну поверхню конуса . Для цього необхідно радіус основи помножити на довжину твірної і отримане значення помножити на згадане в попередньому кроці число?. (S = Rl ?, де S - це площа бічної поверхні конуса , R - радіус основи, l - довжина напрямної, а? = 3.14).
3
Щоб обчислити повну поверхню конуса , знайдіть суму площ підстави і бічній поверхні конуса .
Зверніть увагу
Описані формули не підходять для обчислення площі усіченого конуса. Якщо ви хочете знайти площу усіченого конуса, скористайтеся такою формулою: S =? R2 +? R2 +? (R + r) l, де S - це повна площа усіченого конуса,? - Константа, рівна 3.14, R2 - радіус більшого підстави в квадраті, r2 - радіус меншого підстави в квадраті, l - твірна.