Як форматувати через BIOS. Форматування диска через біос.

При користуванні комп'ютера можуть виникати різні ситуації. Одна з них - це форматування жорсткого диска, яке здійснюється через BIOS. Багато хто вважає, що цей процес неможливий, але це не так. Щоб форматувати жорсткий диск через систему BIOS, потрібно виконати певні операції.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер
Інструкція
1
Форматування через BIOS здійснюється за наявності дискети. Візьміть і вставте її в дисковод. Відкрийте «Панель управління» через «Пуск», виберіть опцію «Установка та видалення програм і компонентів Windows». Перед вами відкриється вікно. Кликнете по вкладці «Завантажувальний диск» і натисніть кнопку «Створити». Далі з'явиться інструкція на екрані. Диск створити не складно, просто слідуйте по всіх пунктах. Потім вимкніть повністю комп'ютер. Вставте дискету в дисковод і включіть комп'ютер. Якщо на самому BIOSе варто завантаження з жорсткого диска, або з компакт диска, а не з гнучкого диска, то спочатку встановіть завантаження з гнучкого диска.
2
Для цього треба на початку завантаження при включенні натисніть кнопку «Del». Після входу в Bios, знайдіть пункт в меню «Advanced BIOS Features» і увійдіть в нього. У пункті «First Boot Device» за допомогою клавіші «PgDn» встановіть значення «Floppy». Клавішею «Esc» закрийте меню. Натисніть «F10» для виходу з BIOS. Підтвердіть вихід разом із збереженням змінених параметрів клавішею «Enter». Тепер при включенні комп'ютера, якщо в дисководі варто завантажувальна дискета, то комп'ютер почне завантажуватися не з жорсткого диска, а з дискети.
3
На екрані з'явиться меню. За допомогою клавіш курсору виберіть пункт «№ 2. Start computer with CD-Rom Support». Для підтвердження завантаження натисніть «Enter». Пару секунд почекайте. Коли завантаження закінчиться, внизу екрану буде блимати командний рядок «A: \ ^". Наберіть на клавіатурі: команду «Format C:», і натисніть знову на «Enter». Після того, як з'явиться попередження про можливе видалення всіх файлів при форматуванні, ще раз натисніть «Enter».
4
Може бути ще один варіант. Якщо диск зовсім новий, то після завантаження з'явиться повідомлення: «жорсткі диски на комп'ютері не виявлені». Тоді наберіть на клавіатурі команду «Fdisk» і натисніть «Enter». Почнеться процес розбиття диска на сектори. Створіть завантажувальний розділ MS DOS. Після перезавантаження зробіть форматування. Після цього HDD готовий до роботи, а саме до установки операційної системи. Якщо замість дискети є завантажувальний компакт диск, то повторіть вхід в BIOS, який описаний вище. У строчку «First Boot Device» вставте значення «CD-Rom». Після завантаження дотримуйтесь всіх повідомлень, які будуть з'являтися на екрані. Виберіть або NTFS, або Fat32. NTFS більш нова файлова система.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hspsfgP8h_s
Сьогодні в Windows XP існує два основних способи форматування жорстких дисків із запущеною системи - швидке і глибоке. Зрозуміло, у кожного із способів існують певні плюси і мінуси, про які ми й поговоримо.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер.
Інструкція
1
Форматування жорстких дисків. Операція виконується наступним чином. Спочатку потрібно відкрити папку «Мій комп'ютер». Далі, слід вибрати диск, який потрібно відформатувати і клікнути на його ярлику правою кнопкою миші. У меню, виберіть пункт форматування. Перед вами з'явиться вікно, де вам належить вибрати тип форматування: швидке (очищення змісту), або ж з використанням стиснення. Також існує глибоке форматування - воно виконується, якщо ви не відзначаєте ніяких пунктів у вікні. Поговоримо докладніше про способи форматування.
2
Швидке форматування. Дана операція видаляє всі дані з жорсткого диска поверхово. Тобто, всі дані стають невидимими користувачеві, проте зберігаються в системному реєстрі, завдяки чому, з використанням спеціальних програм їх завжди можна відновити. Вся операція форматування займає не більше десяти секунд.
3
Форматування з використанням стиснення. Якщо при форматуванні жорсткого диска ви виберете пункт «Використовувати стиснення», надалі, все що записуються на вінчестер дані автоматично будуть проходити процедуру стиснення. Даний спосіб можливий як при швидкому форматуванні, так і при глибокому.
4
Глибоке форматування. Форматувати жорсткий диск подібним чином, можна, не зазначаючи пункт «Швидке форматування». У такому випадку, вся операція виконується досить довго, загальний час буде залежати від розміру жорсткого диска. Після глибокого форматування, що-небудь з видалених даних відновити практично неможливо, на відміну від швидкого форматування.