Як розпізнати алергію.

Настало літо, сонце палить, спека, люди рвуться на пляж і в ліс, ви ж берете відпустку і путівку подалі в північні широти. Сусідські діти возяться з кошенятами і цуценятами, а ваш малюк починає задихатися, коли поруч пробігає собака. Колега принесла на день народження шоколадний торт, і ви вже подумки покриваєтеся висипом. Що за життя! Не життя, а суцільна алергія.
Вам знадобиться
  • особистий досвід
  • поверхневі знання з області анатомії та медицини
Інструкція
1
Алергія - це підвищена чутливість організму до деяких речовин або факторів зовнішнього середовища; може передаватися у спадок. Її називають помилкою імунітету: імунна відповідь приходить на речовини, які не є потенційно небезпечними. Вони сприймаються як антиген і проти них виробляються антітела.Механізм алергічної реакції дуже складний, етіологія неясна, її може викликати будь-яка речовина. Але є ряд традиційних алергенів, підрозділених на групи: побутові (пил), епідермальні (шерсть, перо, пух, слина тварин), інсектні (укуси комах), пилкові (пилок рослин, частіше злакових), харчові (особливо риба, яйця, молоко , шоколад), лікарські (будь-які ліки, навіть протиалергічну), хімічні (засоби побутової хімії), грибкові (цвіль), гельмінтні (гострики, аскоріди).
2
Розпізнати алергію можна за симптомами, прояв яких залежить від органу, де розміщено алергічне воспаленіе.Чіханіе - спосіб позбутися від вдихуваного аллергена.Заложенность носа - запалення і потовщення слизової оболочкі.Бронхіальная астма - це задишка, кашель, утруднений видох.Аллергіческій риніт - чхання, свербіж носа, рідкі виділення, закладеність носа, почервоніння і припухлість носа.Аллергіческій кон'юнктивіт - почервоніння і припухлість очей, сльозотеча, свербіж повік і кон'юнктиви, відчуття «піску» .Крапівніца - висипання на шкірі, схожі на опік крапівой.Отёк Квінке - раптовий набряк шкіри, підшкірної клітковини або слізістих.Атопіческій дерматит - алергічне ураження шкіри, що зудять бульбашкові висипання, локалізуються в різних місцях; захворювання рецидивує; буває наследственним.Контактний алергічний дерматит - висипання на місці контакту з алергеном (частіше при реакції на метали) .Анафілактіческій шок - важка алергічна реакція негайного типу (від декількох хвилин до 2 годин з моменту контакту): біль, припухлість у місці попадання алергену, генералізований свербіж (по всьому тілу), набряк гортані, блювота (при попаданні алергену всередину), утруднення дихання, синюшність, зниження артеріального тиску, втрата свідомості. Потрібна термінова медична допомога, так як реакція може виявитися смертельною.
3
Щоб бути впевненим, що у вас дійсно алергія, а не застуда або шкірне захворювання, треба поспостерігати обставини появи симптомів. Алергічна реакція виникає після контакту з алергеном, припиняється незабаром після припинення контакту, вперше проявляється тільки при повторному контакті, оскільки організму потрібен час виробити специфічну імунну захист. Механізм спрацьовує при повторному контакті, через 4-5 днів. Таким чином, якщо після прогулянки під яскравим сонцем у вас на відкритих ділянках шкіри висипала кропив'янка, значить це алергічна реакція (фотодерматоз). Якщо під час цвітіння трав, особливо в суху вітряну погоду, вас переслідує чих, свербіж в носі, сильний нежить і набряк слизових носа, сльозотечу, почервоніння очей - це поліноз (алергія на пилок) .Распознать алергію також можна за допомогою сучасних діагностик - аналізу крові на наявність Ig (імуноглобуліну, який набирає реакції з антитілами) і шкірних проб: в шкіру або на подряпину (укол) вводиться крапля алергену, далі спостерігають за поведінкою тканин. Якщо на цьому місці з'являється почервоніння або набряк - реакція позитивна.
Корисна порада
Прояви алергії не усуваються шляхом застосування звичайних засобів, які ми приймаємо при застуді. Щоб запобігти алергії, краще виключити контакт з алергеном, але це можливо не завжди. Для купірування алергічних реакцій використовуються антигістамінні препарати. Є й інші, більш складні, методи лікування, наприклад, імунотерапія.