Як змастити вентилятор блоку живлення.

При користуванні комп'ютером тривалий час без апгрейдів і модернізацій, заміни деталей з часом можуть виявлятися несправності. Нижче ознайомимося з послідовністю дій при мастилі вентилятора (кулера) блоку харчування .
Інструкція
1
Для початку потрібно розкрити корпус системного блоку. Для цього відкручуються (якщо вони є) кріпильні гвинти або відстібаються кріплення. Після чого знімається кришка. Блок харчування можна буде дістати тільки з одного боку, з іншого заважатиме материнська плата.
2
Далі знімається блок харчування . Він, як правило, прикручений чотирма гвинтами, які відкручуються з тильного боку системного блоку, а також підтримується на двох загнутих пластинках корпусу.
3
Для витягання блоку харчування з корпусу необхідно від'єднати відходять від нього дроти. Потрібно витягти роз'єм з материнської плати, відключити жорсткий (-і) диски, привід. Все це можна і не робити, якщо вам буде зручно міняти мастило вентилятора , сидячи біля системного блоку.
4
Далі потрібно зняти кришку з блоку харчування . Вона кріпиться на чотирьох гвинтах. Обережно знімаємо кришку, щоб не пошкодити дроти.
5
Відкручуємо вентилятор. Він також кріпиться на чотирьох гвинтах на кришці блоку харчування . Від'єднуємо живить вентилятор провід (або всередині самого блоку, або на материнській платі).
6
Знімаємо круглу наклейку з вентилятора , але не викидаємо, так як її потрібно буде приклеїти назад.
7
Акуратно пінцетом або іншим тонким гострим предметом знімаємо пластмасове стопорне кільце.
8
Обережно, без перекосів, витягаємо якір вентилятора блоку харчування .
9
Видаляємо стару змазку ваткою і наносимо нову на вісь. Мастило повинна бути не занадто рідкою, щоб не витікати, але і не дуже густий, щоб не перешкоджати обертанню вентилятора . Мастила не повинно бути багато і її потрібно наносити тільки на вісь.
10
Вставляємо назад якір вентилятора , одягаємо стопорне кільце. Необхідно переконатися, що якір надійно зафіксований.
11
Герметично заклеюємо назад наклейку. Вона необхідна для того, щоб не витікала і не висихала мастило.
12
Прикручуємо назад вентилятор, підключаємо його, закриваємо блок харчування кришкою і прикручуємо її.
13
Ставимо блок харчування на місце, прикручуємо до корпусу системного блоку і підключаємо его.Все готово, ви впоралися, можна включати комп'ютер.