Як відіпрати пластилін. Як відіпрати плями від пластелина.

Часто, вітаючи творчість наших маленьких художників і скульпторів і всіляко підтримуючи розвиток їх здібностей, ми потім з прикрістю спостерігаємо плоди їхньої діяльності. Часом весь одяг юних скульпторів заляпана пластиліном . Чи можна поправити цю неприємність? Можна, але для цього треба знати деякі прийоми, добре відомі домогосподаркам.
Вам знадобиться
  • Праска, паперові серветки або х/б тканину, лід, металевий посуд, плямовивідник, мило, пральна машинка.
Інструкція
1
До складу класичного пластиліну традиційно входять віск і парафін, а також різні жири. Тому позбавлятися треба, в першу чергу, від них. Дістаньте з холодильника лід, покладіть його в металевий посуд (миску або чашку) і поставте ємність на пластилінові пляма. Коли пластилін «замерзне» (застигне жир, що міститься в ньому) і стане крихким, отколупніте його з одягу (або зскребете ножем).
2
Якщо ви навіть дуже добре прибрали частинки пластиліну з одягу, на ній залишаться жирні плями. Щоб їх видалити, розкладіть зіпсовану річ на прасувальної дошки, потім візьміть паперові серветки або шматочки х/б тканини і розмістіть їх по обидва боки плям (з вивороту і з зовнішньої сторони). Нагрійте праску і починайте прасувати плями. Жир буде вбиратися в папір (тканину). Міняйте серветки до тих пір, поки вбирається жир.
3
Якщо на одязі все ще залишаються жирні і, як на біду, ще й кольорові плями від пластиліну, візьміть плямовивідник і обробіть їх згідно інструкції. Серед найефективніших засобів для виведення плям домогосподарки називають «Антіпятін», порошок «Бос + maximum», «Амвей», мило «Максима». Деякі мами обробляють перекисом водню.
4
Закладайте одяг, над якою ви попрацювали, в машинку і періть на режимі 60? C. Для посилення ефекту додайте Vanish. Всі плями повинні зникнути.