Як написати замітку в газету. Як написати лист у газету про висвітлення документа.

Інформація в нашому світі настільки динамічна, що її освітленням займаються не тільки друковані ЗМІ, а й віртуальні газети та інтернет-блоги. А значить і тим, і іншим потрібні автори, які вміють швидко і якісно писати замітки. Якщо є попит, то мають бути і пропозиції. Автору, здатному створити хороший, цікавий матеріал складно залишитися без роботи. Якщо ви хочете спробувати себе в ролі кореспондента або простого смертного фрілансера, зверніть увагу на наступні рекомендації.
Вам знадобиться
  • креативність, впевненість в собі, фотоапарат, комп'ютер, бажання працювати і вчитися
Інструкція
1
Перед тим як писати замітку в газету, визначитеся, яке саме видання ви хочете підкорити своїми неабиякими здібностями і вивчіть його формат. Проаналізуйте, в якому ключі витримані статті інших авторів, їх стилістичні особливості і тематику порушених проблем. Яким би унікальним ні ваш матеріал, він в першу чергу повинен підходити під формат газети, тільки тоді є шанс його виходу в світ. На першій смузі, якщо пощастить.
2
Наступне, що вам необхідно зробити - визначитися з тематикою. Навіть для досвідчених журналістів пошук проблемного поля буває важким. При виборі теми завжди думайте про те, чи буде це цікаво читати цільової аудиторії вашого потенційного видання-замовника. Якщо це регіональна газета - намагайтеся робити прив'язку до місцевості, питання «чи є життя на Марсі» може бути і цікавий, але матеріал про новий сучасному дитячому комплексі або про художній виставці в твоєму місті куди актуальніша. Загалом, орієнтуйтеся на цільову аудиторію і локальні проблеми, події.
3
Вибравши тему, було б добре її заявити, тобто узгодити в редакції. Сформулюйте в трьох-чотирьох пропозиціях суть і актуальність замітки, дату здачі і передбачувана кількість знаків. Повідомте це редколегії по телефону або в електронному листі. Звичайно, цей етап можна і пропустити, якщо ви впевнені в своїх силах. Але у затвердженої статті велика ймовірність вийти. До того ж зміст смуг планується заздалегідь, і добре, якщо під ваш матеріал вже буде розраховане місце.
4
Використовуйте у своїй замітці тільки підтверджені факти, імена і прізвища, повністю пишіть посади та назви установ. Намагайтеся не лізти в юридичні питання, якщо ви не юрист. Якщо є можливість, доповніть замітку коментарем експерта по заданій темі. Не бійтеся телефонувати незнайомим людям, а також активно використовуйте пошукові можливості інтернету та довідкових служб. Ваше завдання - дізнатися найцікавіше і свіже, тому дійте оперативно. Також не бійтеся жартувати, язувати, провокувати, але в міру. Вивчіть закони, що стосуються діяльності СМІ.Іщіте себе.
Корисна порада
Фотоапарат! По можливості не розлучайтеся з ним, а так само з запасними батарейками або акумулятором.