Як оцінити свою ринкову вартість.

Ринок праці - складна система, що складається з продавців, покупців, конкурентів, посередників і замінників послуг. Як замінники людської праці виступають автоматизовані системи і роботи. Ринкова вартість окремої людини дорівнює сумі грошей, яку йому готові платити в даний час за результати його праці.
Інструкція
1
Зробіть моніторинг доступних джерел інформації. Ваше завдання - з'ясувати, скільки платять фахівцям вашої кваліфікації в різних організаціях, містах, країнах, інших галузях. Не ставте собі ніяких рамок. Весь світ перед вами, ви здатні зайняти будь-яке место.В якості джерел інформації використовуйте дані з газет, журналів, сайтів, телепрограм. Поглибитеся у вивчення даного питання, ніби з'ясовуєте його не для себе, а для свого начальника. Просто збирайте інформацію, що не відсіваючи ніяких варіантів, навіть самих фантастичних.
2
Визначте верхню межу вашої ринкової вартості. Деякі люди схильні принижувати свій рівень. Не дивіться вниз, націлює на найвище становище. Ваша оцінка своєї ринкової вартості дуже суб'єктивна, залежить від ступеня впевненості в собі. Чітко визначте верхню межу, де платять найбільше. Не сумнівайтеся, це саме ваша ринкова вартість . Якщо ви не впевнені в цьому і здається, що ваш рівень слабкий, все-одно зараз запишіть верхню межу. Останнє відкиньте.
3
З'ясуйте, якими особливостями володіють подібні вам професіонали, які претендують на верхню планку оплати праці. Ось тепер згадайте, чого вам не дістає. Складайте докладний список. У ньому можуть бути психологічні моменти, пов'язані із сприйняттям себе. Можете записати навіть зовнішній вигляд, наявність або відсутність потрібної одягу та статусних речей.
4
Дізнайтеся, як швидко "дотягнути" себе до верхнього рівня. Ключове слово - швидко. Якщо в короткий термін ви можете посилити свої позиції самостійно або під керівництвом консультанта, ваша потенційна ринкова вартість знаходиться якраз на верхній позначці.
5
Зробіть висновки про вашу ринкової вартості. Пам'ятайте про наявність суб'єктивності в оцінці. Велике значення мають психологічні чинники. Якщо ви сумлінно виконали 4-й крок, вам не важко буде перевести потенційну ринкову вартість в реальну. Як тільки ви переконаєте самі себе, вам повірять і майбутні роботодавці. Значить, ваша ринкова вартість справді висока.