Як відняти відсотки з числа. Як в екселя відняти відсоток.

Ще років десять-п'ятнадцять тому процентні обчислення асоціювалися з чимось з області науки і навчання. А сьогодні такі обчислення стали частиною повсякденного життя - якщо не щодня, то пару раз на тиждень абсолютній більшості дорослого населення країни доводиться проводити які-небудь обчислення відсотків. З іншого боку, для вирішення таких задачок тепер доступні інструменти, які п'ятнадцять років тому теж асоціювалися тільки з наукою.
Вам знадобиться
  • Калькулятор Windows
Інструкція
1
Щоб вирішити завдання «загалом» вигляді, треба скласти відповідну її умовами формулу. Якщо умовно позначити число, від якого треба віднімати, ім'ям «ЧИСЛО», кількість віднімаються з нього відсотків назвати «ВІДСОТОК», а шуканий результат позначити як «ЗАЛИШОК», то в загальному вигляді задачу можна записати так: ЗАЛИШОК = ЧИСЛО - (ЧИСЛО * ВІДСОТОК/100) Або перетворити до такого виду (щоб було простіше вважати): ЗАЛИШОК = ЧИСЛО * (100 - ВІДСОТОК)/100
2
Якщо числа , які треба задіяти в цій формулі, не дозволяють виконати обчислення в розумі, то можна скористатися стандартним калькулятором Windows. Його можна запустити, наприклад, натиснувши поєднання клавіш CTRL + R, набравши команду calc і натиснувши кнопку «OK» (або натиснувши клавішу Enter). А можна відкрити головне меню на кнопці «Пуск», перейти до підрозділу «Стандартні» розділу «Всі програми» і клацнути рядок «Калькулятор».
3
Почніть розрахунки з обчислення виразу, поміщеного в дужки. У формулі ЗАЛИШОК = ЧИСЛО * (100 - ВІДСОТОК)/100 в дужках знаходиться 100 - ВІДСОТОК. Його і порахуйте спочатку - введіть 100, натисніть клавішу «мінус» і введіть віднімають число відсотків. Поки не закінчені всі операції формули, натискати клавішу Enter для розрахунку результату не обов'язково.
4
Клацніть клавішу множення в інтерфейсі калькулятора або натисніть кнопку із зірочкою (*) на клавіатурі і наберіть ЧИСЛО (це вихідне число, з якого потрібно відняти відсоток). Клавішу Enter і раніше не натискайте і кнопку «Так само» в інтерфейсі калькулятора не виділяйте.
5
Натисніть кнопку «/» (слеш) на клавіатурі або клацніть відповідну кнопку в інтерфейсі калькулятора. Введіть число 100 і натисніть Enter. На цьому розрахунки закінчені, калькулятор буде показувати результат віднімання заданої кількості відсотків з вихідного числа .