Як вивчити теорему.

Теорема - висловлювання, що вимагає доказу. В геометрії на доказі теорем будується рішення будь-якої задачі. Вивчити основні теореми геометрії необхідно для засвоєння обов'язкового шкільного мінімуму. До того ж, в ЄДІ з математики включена маса завдань з геометрії, без вирішення яких неможливо отримати високий бал за весь тест. Уміння швидко вивчити теорему - запорука хорошого рівня знань з математики.
Вам знадобиться
  • Довідник з елементарної математики, підручник геометрії
Інструкція
1
Теореми геометрії, як правило, складаються з трьох частин. Перша частина - це самостійне висловлювання. У ньому полягає вся суть теореми. Це якесь властивість геометричної фігури або тіла, або будь-яких інших значущих об'єктів геометрії (точок, прямих, кутів). Друга - це малюнок, що пояснює теорему і є візуальним представленням інформації, представленої в першій частині. Третя - це саме доказ теореми (зазвичай, це сама об'ємна частина).
2
Першу частину теореми (її умова) вивчити набагато простіше, якщо поєднувати даний процес з аналізом малюнка. Постарайтеся розібратися з кожним словом в умові. Цілком очевидно - без розуміння умови теореми вивчити її неможливо, тим більше, що саме умова теореми в більшості випадків потрібно при вирішенні геометричних задач. Корисно зробити креслення, що відноситься до умови кілька разів. Потім, проводите олівцем по тій частині малюнка, яка відноситься до умови (одночасне читання і активний перегляд малюнка - відмінний спосіб вивчити теорему ).
3
Вивчити доказ теореми складніше, ніж вникнути в умову. Не прагніть прочитати доказ відразу - спершу спробуйте довести її самостійно. Для цього потрібно згадати основні властивості геометричних об'єктів, що фігурують в умові. Використовуючи дані властивості, спробуйте довести рівність певних елементів (кутів, відрізків) або паралельність/перпендикулярність прямих. Якщо у вас не вийде - не засмучуйтеся. Ознайомтеся з доказом, вникаючи в кожне речення. Знову звертайтеся до малюнка. Тоді у вас вийде вивчити теорему з доказом.
4
Через деякий час (близько 20 хвилин) спробуйте відновити теорему в пам'яті. Зробіть потрібний малюнок і сформулюйте умову. По пунктах розпишіть основні тези докази. Якщо у вас вийде це зробити - ви досить добре розібралися з теоремою. В іншому випадку поверніться до попередніх пунктів.
Зверніть увагу
Вчити теорему "напам'ять", як вірш не варто. В даному випадку вона не зможе вам допомогти при вирішенні завдань. До того ж, якщо ви забудете хоча б одне слово - весь сенс теореми може втратитися.
Корисна порада
Бажано вчити теореми геометрії по порядку, адже найчастіше доказ однієї теореми будується на знанні попередньої.