Як знизити кров'яний тиск ?

Кров'яний тиск складається з двох показників: верхнього і нижнього. Верхнє тиск показує скорочення серця, коли з нього викидається кров в найбільший посудину - аорту. Коли серце розслаблюється і кров потрапляє в дрібні судини, у великих судинах тиск падає і фіксується нижня тиск . Тиск вимірюють за допомогою спеціального апарата - тонометра. Підвищення кров'яного тиску (гіпертонія) може тривалий час відбуватися безсимптомно, вражаючи серце, судини і нирки. Привести в норму кров'яний тиск можна і без застосування лікарських препаратів.
Вам знадобиться
  • Артеріальний тиск підвищується тоді, коли відбувається звуження артерій або більш дрібних судин. Підвищення верхнього тиску призводить до ураження серця і мозку, підвищення нижнього - нирок. Тому, знижувати потрібно і верхній тиск, і нижнє.
  • Існують різні способи ефективно знизити артеріальний тиск, не вдаючись до допомоги медикаментів.
Інструкція
1
Слідкуйте за вагою. Зайві кілограми призводять до гіпертонії. Втрата навіть декількох кілограмів знижує тиск .
2
Не забувайте про фізичні вправи. Щоденні півгодинні заняття допоможуть знизити тиск від 5 до 10 пунктів. Ходіть пішки, катайтеся на велосипеді і плавайте.
3
Не вживайте більше 2,5 г солі на добу, і ви зменшите від 2 до 8 пунктів.
4
Не захоплюйтеся алкогольними напоями. Норма для чоловіків - не більше чарки міцних напоїв на добу і до 500 мл пива на добу. Для жінок - в два рази менше.
5
Вживайте продукти, багаті калієм. Він покращує діяльність серця і виводить зайву рідину. Калій міститься в куразі, квасолі, чорносливі, родзинках, абрикосах, винограді, свинині, яловичині, рибі і т.д.
6
Не забувайте про користь кальцію і магнію. Кальцієм багаті молочні продукти. Магній міститься в житньому і пшеничному хлібі з висівками, гречці, вівсі, зеленому салаті, петрушці і т.д.
7
Вітамін С знижує кров'яний тиск так само, як і деякі лікарські препарати тривалої дії.
8
Омега-3 жирні кислоти ефективно знижують тиск . Вони містяться в рибі і риб'ячому жирі.
9
Відмовтеся від куріння або зменшите кількість викурених сигарет. Куріння пошкоджує стінки кровоносних судин і викликає хімічні зміни, які викликають стійке підвищення кровоносної тиску.
10
Намагайтеся уникати стресів. Гормон стресу адреналін частішає серцевий ритм і підвищує тиск . Якщо ви піддаєтеся стресу тривалий час, постійне навантаження негативно впливає на судини і підвищення тиску переходить в хроніку.
11
Не забувайте про здоровий сон. Недосипання теж сприяє гіпертонії.
Зверніть увагу
Деякі продукти здатні знизити артеріальний тиск, не гірше лікарських препаратов.Гранат підтримує приплив крові до серця, навіть якщо людина піддається стресу, і перешкоджає потовщення артеріі.Чеснок здатний протягом кількох місяців нормалізувати тиск. Для цього потрібно вживати один зубчик часнику в день.Темний шоколад зменшує і верхнє, і нижнє тиск.
Корисна порада
Нормальний тиск - 120/80Мягкая гіпертонія - 140/90Умеренная гіпертонія - 160/100Тяжелая гіпертонія - від 180/110 і вище
До підвищення артеріального тиску може призвести стрес, зловживання кавою або алкоголем, надмірна вага, проблеми з судинами і порушення функції нирок. Проте у ряді випадків гіпертонія виникає без будь-яких видимих причин. Викликаючи головний біль, вона серйозно погіршує самопочуття, а тому при перших ознаках підвищення тиску необхідно вжити заходів.
Вам знадобиться
  • - 5% оцет;
  • - гірчичники;
  • - лікарські препарати.
Інструкція
1
Артеріальний тиск в межах 130/85 вважається нормальним. Його підвищення обумовлено посиленою роботою серцевого м'яза і звуженням кровоносних судин. Це не тільки погіршує самопочуття, але і здатне викликати важкі наслідки, такі як мозковий інсульт, інфаркт, аритмія і серцева недостатність. Ризик не знижується і в тому випадку, якщо гіпертонія протікає безсимптомно. Ось чому так важливо контролювати артеріальний тиск , періодично проводячи вимірювання.
2
Якщо артеріальний тиск підвищено незначно (до 159/99), нормалізувати його можна без застосування медикаментозних засобів. Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах і зробіть повільний глибокий вдих. Затримайте дихання на одну-дві секунди, після чого повільно видихніть. Повторюйте вправу 20-25 разів, збільшуючи тривалість і глибину вдихів і видихів. Вправа покращує циркуляцію крові, насичує тканини киснем, зменшує навантаження на серцевий м'яз і знімає стрес. В результаті цього тиск приходить в норму вже через 10-15 хвилин.
3
Оберніть ступні тканиною, змоченою в 5% оцті. Артеріальний тиск має зменшитися вже через 5-10 хвилин. Того ж ефекту можна досягти, доклавши ззаду шиї гірчичник.
4
При значному підвищенні артеріального тиску без консультації лікаря не обійтися. Разово можна прийняти сечогінний засіб або бета-блокатор (атенолол, бісопролол і т.д.), однак без з'ясування причин гіпертензії та проведення адекватного лікування не можна бути впевненим у тому, що проблема не повернеться через деякий час.
5
Хорошим засобом для зменшення тиску є солі дієта. Вона не може надати миттєвий ефект, однак при хронічній гіпертонії вона допомагає знизити і утримувати тиск на прийнятному рівні.