Як отримати сірководень.

Сірководень - це горючий газ, не має кольору, але у якого неприємним запахом (тухлих яєць). Цей газ погано розчиняється у воді, також він досить отруйний. Сірководень утворюється в процесі гниття білкових речовин, але його можна отримати і іншими способами.
Вам знадобиться
  • Сірка, парафін, соляна кислота, сірчана кислота, сульфід заліза, сульфід алюмінію, цинк, йодид калію, сульфід кадмію.
Інструкція
1
Візьміть трохи сірки і змішайте її з невеликою кількістю парафіну. Потім помістіть цю суміш в пробірку і за допомогою спиртового пальника нагрійте її. При нагріванні цієї суміші відбудеться реакція з виділенням сірководню.
2
Візьміть будь-яку кислотостійку ємність і помістіть в неї невелику кількість сульфіду заліза. Після цього додайте туди розбавлену соляну кислоту. Відбудеться реакція, при якій буде утворюватися хлорид заліза і сірководень.
3
В якийсь судину налийте дистильовану воду. Далі помістіть в неї трохи сульфіду алюмінію. Розпочнеться реакція з виділенням сірководню та освітою гідроксиду алюмінію. При цій реакції утворюється дуже чистий сірководень.
4
Візьміть пробірку і помістіть в неї трохи сірки. Потім візьміть другу пробірку і налийте в неї розведену соляну кислоту. Підберіть до пробірці з соляною кислотою кришку з газовідвідною трубкою.
5
Після цього, пробірку з сіркою нагрійте, температурний діапазон в якому повинна знаходитися сірка, повинен бути від 150 до 200 градусів. Потім в пробірку з соляною кислотою помістіть шматочок цинку, почнеться виділення водню.
6
Пробірку з якої виділяється водень закрийте кришкою з газовідвідною трубкою, а інший кінець трубки помістіть в пробірку з розплавленої сірої. При даній температурі водень і сірка взаємодіятимуть між собою з утворенням сірководню.
7
Налийте в скляну ємність концентровану сірчану кислоту. Після цього помістіть в неї трохи йодиду калію, почнеться реакція, при якій буде утворюватися сульфат калію, вода, йод, який випаде в осад і сірководень.
8
Налийте в посудину розбавлену сірчану кислоту і нагрівайте її. Після цього, помістіть в неї невелику кількість сульфіду кадмію. При цьому буде утворюватися сульфат кадмію і виділятися сірководень.
Зверніть увагу
Експерименти з сірководнем проводите на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні.