Як визначити знижений тиск.

Симптоми зниженого тиску в більшості випадків схожі з проявами підвищеного. Тому якщо ви виявите хоч один з нижчеперелічених симптомів, що не приймайте відразу таблетки для підвищення тиску - це небезпечно. Не можна судити про стан здоров'я і починати лікування, орієнтуючись лише на свої відчуття.
Інструкція
1
Якщо у вас з'явився головний біль, то це може бути ознак зниженого тиску, але не завжди. Буває що це звичайна біль, викликана втомою, спазмами в судинах головного мозку та іншими явищами. Частіше головний біль, пов'язаний з низьким тиском , з'являється після сну. Вона може бути сильною, помірною або пульсуючою. Для полегшення самопочуття прийміть парацетамол.
2
При зниженні тиску можуть бути непритомність, але зазвичай людина швидко приходить до тями. Непритомність більше турбують молодих людей і дітей, дорослі середнього віку рідше втрачають свідомість, але і це не виключено. Якщо ви себе дуже погано почуваєте, не виходьте з дому поки вас не огляне лікар. Небезпечні не самі непритомність, а то, що ви можете сильно вдаритися головою під час падіння.
3
Нудота також є ознакою зниженого тиску, але не завжди. При високому тиску вона теж має місце бути. Тому орієнтуватися на неї не можна, а тим більше приймати таблетки для зниження тиску.
4
Світлочутливість, поганий настрій, плаксивість і загальна слабкість - ознаки гіпотонії, але і їм можуть супроводжувати інші відхилення в роботі організму, а не завжди саме знижений тиск. Якщо ваш стан різко поліпшується від звичайної прогулянки на свіжому повітрі, і ви відчуваєте прилив сил, не варто виключати гіпотонію зі списку можливих захворювань. Слідкуйте за своїми відчуттями.
5
Найточніший спосіб виявити знижений тиск - виміряти його тонометром. Якщо у вас немає вдома цього приладу, то не зайвим буде викликати швидку допомогу, особливо якщо ви спостерігаєте всі ці симптоми одноразово. Навіть в тому випадку, коли у вас раніше фіксувалося знижений тиск, і ви знаєте який препарат випити, не робіть цього, поки не виміряєте тиск.
Низьке тиск пов'язано зі зниженим тонусом кровоносних судин. Ці зміни приносять досить неприємних і різноманітних відчуттів, за якими і можна визначити гіпотонію. Але для цього необхідно поспостерігати за собою, причому з самого ранку.
Інструкція
1
Гіпотоніки часто почуваються розбитими вже з моменту пробудження, яке відбувається досить важко, не приносить відчуття бадьорості і, більш того, супроводжується поганим настроєм. І тільки через час з'являються сили для роботи. Однак дуже швидко вони вичерпуються, і відчуття втоми з'являється знову. Але до вечора ситуація змінюється в протилежну сторону, особливо якщо протягом дня було достатньо фізичного навантаження. Адже саме вона сприяє підвищенню тиску і стабілізації стану.
2
Однією з ознак гіпотонії є запаморочення, шум у вухах, зниження слуху і головний біль. При різкому вставанні з положення, сидячи або з ліжка може потемніти в очах, а в деяких випадках здатний трапитися короткочасний непритомність. Ці симптоми пов'язані з недостатнім кровопостачанням мозку і кисневим голодуванням, характерною ознакою якого є і часта позіхання, задишка і неприємні відчуття в області серця. З цієї ж причини погіршується пам'ять, з'являється млявість і дратівливість.
3
Причиною головного болю при гіпотонії може бути і знижений тонус судин головного мозку, при якому виникає застій крові. Біль носить пульсуючий, давить характер, переважно в потиличній області. Найчастіше гіпотонік прокидається вже з нею. Але в міру відтоку крові від мозку біль стихає, а потім проходить зовсім.
4
Для гіпотоніків характерна метеозалежність. Перепади атмосферного тиску погіршують стан і роблять людину тимчасово непрацездатним. Причому неприємні відчуття, часом, поширюються на серце, чим викликають помилкові підозри на стенокардію.
5
Гіпотонія цілком може проявлятися не властивими їй ознаками, такими, як, наприклад, проблеми з травленням, нудота, дискомфорт у шлунку, відчуття гіркоти на корені язика, а також диспепсическими розладами. Крім цього можуть бути порушення менструального циклу, а у чоловіків зниження потенції.
6
Серед інших ознак, за якими можна визначити низьке тиск або хоча б його припустити, можна відзначити холодні кисті і ступні ніг, підвищена їх пітливість, м'язові і суглобові болі, погана переносимість задушливих місць.