Як визначити захворювання за симптомами.

Будь-яка хвороба має набір певних симптомів, тобто ознак, якими вона проявляється. І для того, щоб поставити правильний діагноз, необхідно в першу чергу визначити їх. Діагностика - справа непроста, адже деякі провісники можуть свідчити про різні хворобах, існують і такі, які характерні виключно для конкретної хвороби.
Інструкція
1
Хвороби сердцаЗаболеванія серця у пацієнта можна запідозрити, якщо він відчуває холод в руках і ногах, його періодично кидає в холодний піт, має місце неспокійний сон, мова у людини яскраво-червоного кольору, присутній підвищена стомлюваність. Також підозру на серцеві хвороби може викликати присутність тяжкості в грудях, сухість у роті, занадто частий пульс і прискорене серцебиття.
2
Хвороби желудкаО таких недугах «розповість» втрата апетиту, відчуття переповненого живота, пронос, різке почастішання пульсу, ниючий біль в ногах. Також при проблемах з шлунково-кишковим трактом можуть сильно сохнути губи і зводити судомою ноги.
3
Хвороби легкіхПрі захворюваннях цього органу людини тривожать утруднення з диханням, кашель та озноб. Також може почервоніти підборіддя, запалитися мигдалини, проявитися свербіж шкіри. У людей із захворюваннями легень при кашлі може виділятися надлишок мокротиння, носові ходи розширюються, шкіра червоніє. При цьому людина відчуває біль в області плеча та передпліччя.
4
Хвороби печінки Симптомами недуг цього органу будуть сухість губ, наліт білого кольору на мигдалинах, підвищена чутливість до холоду. Хворий може помітити появу опухлости вздовж каналу печінки, яке супроводжується болем. При цьому сечі виділяється дуже мало, а живіт у хворого - твердий і роздутий.
5
Хвороби нирок хворого з підозрою на проблеми з нирками постійно холонуть ноги і руки, з'являється відчуття тиску в області потилиці, помітно знижується статевий потяг. Мовою з'являється темний наліт, пульс може бути занадто повільним. Про проблеми з нирками свідчить також почервоніння язика і сеча темно-коричневого кольору.
6
За будь-яких сімптомахОпередів той чи інший симптом, хворий повинен обов'язково негайно пройти обстеження у фахівця. Це допоможе виявити хворобу і оперативно її позбутися.
Найбільш поширеними захворюваннями, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), є хламідіоз, трихомоніаз, генітальний герпес, вірус папіломи людини, уретрити, сифіліс (твердий шанкр), гонококові і негонококові вагініти. Ці хвороби можна визначити за характерними симптомами.

Загальні симптоми ЗПСШ

Інкубаційний період венеричного захворювання може становити від одного-двох днів до тижня. По закінченні цього терміну у жінок розвиваються симптоми кольпіту (виділення з піхви) і уретриту (печіння при сечовипусканні). У чоловіків з'являються ознаки уретриту (печіння, виділення і різь при сечовипусканні). Існують сім загальних ознак зараження венеричним захворюванням: - печіння і свербіж в інтимній зоні, - виділення зі статевих органів, запах, - хворобливе і часте сечовипускання, - почервоніння в області статевих органів і заднього проходу, іноді воно супроводжується появою ранок, пухирців, прищиків, - збільшення лімфатичних вузлів, переважно в паховій області, - дискомфорт при статевому акті, - біль у піхві, внизу живота (у жінок) .Обнаружів їх, потрібно терміново звертатися до лікаря. Лікування ЗПСШ буде успішним тільки в тому випадку, якщо його почати вчасно і довести до кінця. Іноді симптоми проявляються незначно, або відсутні зовсім, більшість людей при цьому не звертаються за медичною допомогою. Однак збудники інфекції нікуди не зникають з організму, людина стає їх носієм.

Симптоми деяких ЗПСШ

Хламідіоз виявляється наступними симптомами. Через 1-4 тижні після зараження у хворих з'являються гнійні виділення, сечовипускання стає болючим, починає хворіти в попереку, внизу живота. У жінок спостерігаються кровотечі в міжменструальний період, а у чоловіків - біль в області промежини, мошонки. Хламідіоз у жінок може привести до запалень шийки матки, маткових труб, патологиям вагітності та пологів, хвороб селезінки, печінки. У чоловіків цей захворювання призводить до запалення сечового міхура, придатків яєчок, передміхурової залози, порушення потенції. У новонароджених може розвинутися кон'юнктивіт, запалення легень, ураження носоглоткі.Сімптоми трихомоніазу проявляються на 4-21-й день після інфікування або пізніше. У жінок з'являються пінисті рясні виділення жовтувато-зеленого або білого кольору, що мають різкий запах. Вони викликають роздратування, сильний свербіж статевих органів, а також печіння, болю при сечовипусканні, болючість, дискомфорт при статевому акті. У чоловіків спостерігаються слизово-гнійні виділення з уретри, при сечовипусканні з'являється печіння. При трихомоніазі у жінок уражаються сечові шляхи, шийка матки і внутрішній шар матки, яєчники, маткові труби. У чоловіків страждає передміхурова залоза, сечові шляхи, яєчка, їх прідаткі.Гонорея проявляється через три-сім днів після інфікування. Її симптомами у жінок є жовтувато-зеленуваті виділення з піхви, біль внизу живота, кров'янисті виділення, сечовипускання стає частим і болісним. До симптомів гонореї у чоловіків відносять печіння і болю при сечовипусканні, гнійні жовтувато-зеленуваті виділення з сечовипускального канала.Інкубаціонний період сифілісу триває від 3-х до 6-ти тижнів. Першою ознакою захворювання є ранка, що має округлу форму (твердий шанкр). У жінок вона з'являється на слизовій піхви або на статевих губах, у чоловіків - на мошонці або статевому члені. Через один-два тижні після її появи збільшуються лімфатичні вузли. Через два-чотири місяці розвивається друга стадія хвороби - по всьому тілу з'являється висипка, підвищується температура, спостерігається головний біль, майже всі лімфатичні вузли збільшуються.