Як відсилати посилки.

Коли настає пора свят, дуже багато хто хоче порадувати своїх друзів і родичів, що живуть в іншому місті, чудовими подарунками. Але не вирішуються це зробити, оскільки вважають процес відправки складним і заплутаним. Насправді це не так уже й важко, потрібно просто добре розібратися. І тоді жоден близька вам людина не залишиться без подарунка на День Народження.
Інструкція
1
Дізнайтеся в яких відділеннях пошти, які знаходяться поруч з вашим будинком, приймають посилки . Майте на увазі, що не всі поштові підрозділи беруть посилки , які важать більше двох кілограм. Щоб не довелося стояти у великій черзі, прийдіть раніше до початку робочого дня. Після обіду і у вихідні дні на пошті зазвичай багато відвідувачів.
2
На пошті вам запропонують придбати спеціальну поштову коробку або пакувальний мішок. Якщо ви раніше ніколи не відсилали посилки і не маєте уявлення про те, як це відбувається, придбайте краще поштову коробку. Поштовий мішок необхідно правильно зашити, а зробити це новачкові не так-то просто.
3
Упаковувати посилку краще вдома - в спокійній обстановці. Зібрати коробку в перший раз теж непросто, тому краще попросити допомоги у більш досвідчених людей. Помістіть в коробку речі, які потрібно відправити. Переконайтеся, що все добре упаковано і при транспортуванні не зможе роздавити, розбитися або протекти. Якщо речі в коробці бовтаються, заповніть вільний простір газетним папером. Коробка не повинна виглядати роздутою або деформованої, кришка повинна вільно закриватися, інакше у вас її не приймуть до відправки.
4
Прийшовши до поштового відділення, візьміть і заповніть спеціальний бланк на посилку. У бланку необхідно вказати докладну адресу та ПІБ одержувача посилки , також напишіть ваші паспортні дані і власну адресу. Якщо є бажання, можна зробити опис вмісту посилки у двох примірниках. Бланки на опис можна взяти там же, де і бланки на посилку.
5
На останньому етапі вам необхідно буде вказати на коробці в спеціально відведеному для цього місці ще раз адресу відправника і одержувача посилки , а також оціночну вартість. Після всієї проведеної роботи підійдіть до віконця і передайте коробку оператору разом із заповненими бланками і вашим паспортом. Оператор обклеїть посилку спеціальним скотчем, зважить її і видасть вам чек, який містить всі дані написані вами раніше в бланку і на коробці. Перевірте їх ще раз дуже уважно. На чеку також буде вказана вартість за відправку посилки . Вам залишається тільки заплатити і ваша посилка найближчим часом відправиться до адресата.