Як визначити тип материнської плати. програма материнська плата тип.

Коли виникає потреба модернізувати комп'ютер, дуже важливо знати, яка материнська плата на ньому встановлена. Знаючи її характеристики, можна однозначно визначити, які процесори будуть з нею сумісні і який граничний обсяг оперативної пам'яті вона здатна підтримувати. Інформація про типі материнської плати потрібна і для правильного вибору драйверів, і інтегрованих на неї пристроїв. Що ж робити, якщо тип материнської плати невідомий?
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, материнська плата, програма SiSoftware Sandra, програма AIDA64 Business Edition, доступ в інтернет
Інструкція
1
Тип материнської плати зазвичай вдається дізнатися програмними засобами, не розкриваючи корпус комп'ютера. Існує чимало програм, які можуть у цьому допомогти. Заслуженою популярністю користуються трохи застарілий Everest і стала його продовженням AIDA64. Можна також використовувати SiSoftware Sandra або PC Wizard. Виберіть одну з програм, наприклад, SiSoftware Sandra і скачайте її (ftp://majorgeeks.mirror.internode.on.net/allinone/san2011-1764.exe).
2
Встановіть програму на комп'ютер і запустіть її (і те й інше потрібно робити з правами адміністратора). В меню програми клацніть на вкладці «Пристрої». Двічі клацніть на пункті «Материнська плата», який знаходиться в групі «Вбудовані пристрої». У вікні, відобразиться не тільки тип материнської плати, але і дуже докладна інформація про її компонентах.
3
Тим, у кого немає прав адміністратора, краще підійде portable-версія AIDA64 Business Edition, яка не вимагає установки і поширюється у вигляді zip-файлу (http://download.aida64.com/aida64business180.zip). Розпакуйте завантажений архів і запустіть файл aida64.exe.
4
Виберіть в головному меню програми пункт «Звіт», а в ньому - «Майстер звітів». На кроці «Профілі звітів» виберіть «За вибором користувача». На кроці «Користувацький профіль» зніміть прапорці з усіх пунктів окрім «Системна плата». На кроці «Формат звіту» виберіть HTML. Майстер створить звіт з докладною інформацією про материнську плату, який можна надрукувати, зберегти у файлі або відправити e-mail. Обидві програми безкоштовні і тому мають деякі обмеження, надаючи дещо менший обсяг інформації в порівнянні з комерційними версіями. Але, для того, щоб просто дізнатися тип материнської плати, їх можливостей більш ніж достатньо.
При виникненні проблем співробітники служби техпідтримки починають задавати питання про моделі і брендах материнської плати, відеокарти або жорсткого диска, з чим у пересічного користувача можуть виникнути зрозумілі труднощі. Ті ж питання з'являються при бажанні справити апгрейд заліза, замінити процесор або наростити оперативну пам'ять.

Необхідно визначити материнську плату і перед прошивкою BIOS, а також у ряді інших ситуацій. Поки комп'ютер працює нормально, користувача, як правило, не хвилює склад і назви комплектуючих, що знаходяться всередині його корпусу. Користувач стурбований зовсім іншими питаннями: де скачати новий фільм, як домогтися потрібної форми від діаграми в офісному документі або як пройти складний рівень у комп'ютерній грі.

  1. Найпростіший спосіб визначити материнську плату - подивитися назва виробника і конкретної моделі в додається до материнської документації.
  2. Якщо документація недоступна, доведеться визначати модель іншими способами. Один з найбільш простих - ідентифікація за допомогою ID-string. Це рядок, що з'являється у верхній частині екрану на самому початку завантаження системи. Вона може виглядати, наприклад, так: Award Modular BIOS v4.51PG. За цими даними можна визначити конкретну модель на сайті http://www.idhw.com/
  3. Еще один спосіб - використовувати так званий «код» биос. Це набір буквено-цифрових знаків, в якому закодований тип биос, версія прошивки і ряд параметрів материнської плати. Сенс окремих знаків коду можна визначити за спеціальними таблицями.
  4. Існують програмні продукти, що визначають конфігурацію комп'ютера і, зокрема, дані його материнської плати. Для материнських плат з AMI BIOS можна спробувати використовувати AMI Motherboard Identification Utility, WinBIOS, EVEREST (популярна і потужна утиліта для визначення конфігурації), Advanced Sysinfo Tools and Reporting Assistant (ASTRA), SMBIOSW (дозволяє здійснити тонкий аналіз вмісту BIOS, включаючи не тільки документовані , а й недокументовані можливості), Cpu-Z, HWiNFO.
  5. Код моделі материнської плати можна відшукати на самій материнській платі. Перевірте, чи правильно ідентифікована модель, скориставшись пошуком в інтернеті і порівнявши знайдені зображення материнських плат зі своєю материнською платою.