Як організувати педагогічний процес.

Знання в галузі педагогічних процесів по праву беруть свій відлік з моменту появи людства. Це пов'язано з тим, що підростаюче покоління необхідно готувати до дорослого життя і з необхідністю його виховання.
Вам знадобиться
  • терпіння і любов до дітей
Інструкція
1
Будь педагогічний процес потенційно несе в собі дві функції - навчальну і виховну. При організації педагогічного процесу необхідно робити ставку саме на їх виконання.
2
При роботі з особистістю дитини, необхідно пам'ятати про те, що на її розвиток впливають як соціальне середовище і комплекс її чинників, так і внутрішні, зумовлені спадковістю риси і механізми реагування на соціальне (почуття і переживання). Тому процес виховання повинен бути організований так чином, що б соціальні чинники взаємодіяли з внутрішніми факторами розвитку. А так само з власною активністю і бажанням особистості працювати над собою. Це називається персоніфікацією виховання.
3
Так само в процесі виховання дуже важливо не моралізувати. Мабуть, це варто повторити ще раз - "не моралізувати». І переформулювати такий цінний рада в ствердну форму - виховуйте на власному прикладі, а нудні міркування по книгам так і залишаються нудними рассужденіямі.Как виховує посередній педагог? - Він розповідає і повчає. Що в цей час робить хороший педагог? - Він пояснює. Чудовий той учитель, який здатний показати, як це зробити, і тільки геніальний може надихнути.
4
Що ж стосується самого навчання, то його рушійною силою ряд педагогів вважають переживання внутрішнього протиріччя. Це протиріччя може складатися з актуального рівня знань і потребою в нових знаннях і уміннях для вирішення поставленого завдання. Тому при організації педагогічного процесу необхідно використовувати проблемні питання і ситуації, а при навчанні орієнтуватися на зону найближчого развітія.По думку Льва Виготського, психолога зі світовим ім'ям, у розвитку кожної дитини є та риса, до якої він в даний момент не може дотягнутися самостійно, але подужає її з невеликою допомогою і підказкою дорослого. Саме до цієї риси і необхідно піднімати планку освіти, і так кожен раз, адже прийнявши допомогу дорослого, він подужає цей рівень і буде готовий до наступного.
Корисна порада
Яких вчителів по події часу ви згадуєте добрим словом? На їх приклад і орієнтуйтеся у своїй педагогічній діяльності.