Як навчити дитину писати цифри.

При домашньому навчанні важливо не упустити такий важливий елемент загального розвитку, як уміння писати цифри . Як і в усьому, що стосується навчання і виховання дітей, підхід до даного виду навчання повинен бути комплексним.
Інструкція
1
Заняття повинні проходити в ігровій формі і, можливо, за участю іграшок-вчителів, іграшок-помічників.
2
Нехай одне заняття триває 10-15 хвилин, в залежності від посидючості та інтересу дитини. За одне заняття можна використовувати 2-3 з нижче наведених вправ.
3
Покладіть перед дитиною цифру, надруковану на гладкому папері. Запропонуйте пальчиком її обвести кілька разів. Щоразу чітко називайте цифру, яку дитина обводить.
4
Візьміть рахункові палички і навчіть дитини складати цифри з рахункових паличок. Крім цифр, складайте з паличок геометричні фігури, букви, будиночки.
5
Насипте на аркуш паперу тонкий шар манної крупи і запропонуйте намалювати дитині цифри на манці. Замість манки можна використовувати кольоровий пісок для творчості.
6
Використовуйте для занять книги з цифрами, в яких можна малювати фломастерами, а потім прати намальоване. В таких посібниках дитині пропонується обвести цифри по пунктирних лініях. Замість книг можна використовувати і картки з подібним принципом роботи.
7
Покладіть перед собою і перед дитиною по альбомному аркуші. І запропонуйте йому повторювати написання цифр за вами. Малюючи цифри одночасно з дитиною, використовуйте принцип руху від точки до точки.
8
Роблячи невеликі перерви між написанням цифр, виконуйте пальчикові розминки.
9
Як розваги використовуйте книги-трафарети з цифрами. Їх можна використовувати на початковому етапі знайомства дитини з цифрами.
10
Щоб утримати увагу дитини на написанні цифр, підіть на хитрість. Запропонуйте дитині взяти участь в фокусі. Прокладіть між двома листами копіювальний лист (бажано кольоровий), а коли дитина закінчить писати цифру, покажіть, що вона «перебігла» і на другий лист.
11
Для навчання навичкам письма можна використовувати різні дитячі прописи, в тому числі з цифрами, а також різні робочі зошити з математики, розроблені спеціально для навчання дітей рахунку в домашніх умовах.